ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Dobré či špatné? Je dobré o nich napsat ostatním.

ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod tOOdoo » 30 Bře 2008 09:09

Chtěl bych začít jezdit a protože jsem od Brna, tak pokukuji mimo jiné i po této firmě.
http://www.best-transport.cz/
JIPovi začátky znám už skoro nazpaměť :)
Ale doba se mění... Jak to chodí v BEST TRANSPORTU teď? Měl bych možnost jít na nábytek. Jak probíhá celá cesta a kde všude se jezdí? Slyšel jsem, že jsou to jen popojížděčky mezi skladama a dost se někde čeká. A taky, že se jezdí ve dvou a ještě že málo kde se dá vysprchovat či provést nějaká hygiena, protože se stojí většinou ve skladech. Je to všechno pravda nebo je to jinak??
Zkušenosti mám minimální, ale někde jsem se dozvěděl, že v BESTu je to prej celkem dobrá "autoškola" pro nováčky.
Jak je to s AETRem, jací jsou dispečeři, jakej je kolektiv, jaký jsou auta (vím, že Scanie, ale v jaké výbavě?).....????????
Naposledy upravil tOOdoo dne 31 Bře 2008 05:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod JIP » 31 Bře 2008 04:04

Na úvod, jen přidávám odkaz, aby ostatní věděli, co jsi četl Ty: http://www.truck-way.cz/dopravci.html#csad-zacatky

Vozový park:
Scanie byly 4 generace a měly 380 koní - skoro všechny. Bylo tam i pár starších šťastných 400, které už pro ně podle všeho nejezdí. Bylo tam i pár novějších kusů na zkoušku: 420.
Všechny byly v základní výbavě, ale zároveň byly v dobrém technickém stavu a navíc nikdy nebyl problém brzy cokoliv nechat opravit (já na zjištěnou závadu upozornil a po schválení většinou sám nechal opravit).
Podle mých posledních informací se stav vozového parku příliš nezměnil, což není pro začátky vůbec špatné (zpětně oceňuji systém schvalování servisu).

Více a další komentář k ostatnímu dodá snad někdo s čerstvějšími daty.
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod Petr von Brunthal » 07 Dub 2008 06:30

tOOdoo napsal:Chtěl bych začít jezdit a protože jsem od Brna, tak pokukuji mimo jiné i po této firmě.
http://www.best-transport.cz/
JIPovi začátky znám už skoro nazpaměť :)
Ale doba se mění... Jak to chodí v BEST TRANSPORTU teď? Měl bych možnost jít na nábytek. Jak probíhá celá cesta a kde všude se jezdí? Slyšel jsem, že jsou to jen popojížděčky mezi skladama a dost se někde čeká. A taky, že se jezdí ve dvou a ještě že málo kde se dá vysprchovat či provést nějaká hygiena, protože se stojí většinou ve skladech. Je to všechno pravda nebo je to jinak??
Zkušenosti mám minimální, ale někde jsem se dozvěděl, že v BESTu je to prej celkem dobrá "autoškola" pro nováčky.
Jak je to s AETRem, jací jsou dispečeři, jakej je kolektiv, jaký jsou auta (vím, že Scanie, ale v jaké výbavě?).....????????
Ja delam u tehle firmy.Sice jezdim na klasice,nicmene ti k meblarum muzu rict tohle.Auta jsou stale stejna,viz JIP.Borci nakladaji bud v polsku,nebo v cesku.A vozi to po skladech v nemecku,belgii,atd.Ale prevazne v nemecku.Na Zpetne vytizeni maji nakladku v nemecku(nabytek) do rakouska,slovinska,chorvatska.Co se tyce cekani,tak i to byva,holt meblem se zivi cele polsko :o .Hygiena neni problem,na meblech vetsinou jsou(v tech vetsich lagrech),jinak jsou v nemecku miliony pump,kde jsou automaticky.Jinak jak rikas autoskola.
Tak at se toci kolecka
Petr von Brunthal
 
Příspěvky: 3
Registrován: 06 Dub 2008 16:06
Bydliště: Brno

Re: ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod tOOdoo » 07 Dub 2008 21:29

děkuju za info
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod Návštěvník » 05 Kvě 2008 18:46

Zdravím tak jestli můžu říct svůj názor tak radši k té firmě nechoď 8-)
Návštěvník
 

Re: ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod LKW Fahrer » 22 Úno 2009 12:43

Ahoj, jezdim u Bestu na nábytku a oproti posledním příspěvkům nastalo docela dost změn.

1) Vozový park byl rozšířen asi před třemi roky o cca 10 DAFů LF 12ti tun. Tam se jezdí v jednom řidiči a převážně se vozí směska ze Slanýho
Dále je na nábytku 9 tandemů Scania Topline 380, 10 tandemů Scania Komfortline (malá) 380 a 3 tandemy Komfortline 420. Na všech těhle soupravách se jezdí ve 2 řidičích. Tandemy jsou staré přes 6 let a vsechny mají najeto kolem 500 000km.

2) Od léta 2008, kdy kleklo OFM (Olszynska Fabryka Mebli) se nedělají rozvozy po Německu, ale jede se Třebíč - Rietberg, kde se složí celá souprava u spedice Anton Rohr, který si potom dělá rozvozy sám. Jinak u Rohra je stabilně jeden pracovník Bestu, který je víceméně vyhradním skladníkem pro Best. Touto osobou je pro všechny bývalé Besťáky dobře známá kapacita - Žalud.
Po složení v Ritbergu většinou nakládka v Brilonu (kuchyně Impuls), nebo Stadtlohnu (ložnice Huelsta) nebo Mastershausen (ložnice Steffen). S tímto zbožím potom přímo do Rakouska na rozvoz.
V poslední době se začíná jezdit ještě hodně pro firmu Wiemann z Themaru a Heidenau (to bývá většinou zboží do CZ).

3) Od nového roku se zrušila klasika. Po fiasku Mladá Boleslav - Liberec pro Škodovku se chvilku plácaly spíše prodělečné kšefty a nakonec zůstaly pouze 3 návěsy, které jezdí poslední zoufalé pokusy o záchranu. Někteří řidiči přešly na nábytek, zbytek utekl. Skončil i dispečer Radek Holbík, který byl pravděpodobně jediný schopný dispečer na firmě.

4) Peníze se dají vydělat poměrně nadstandartní, ale horší je věc, že nikdo neví jestli dorazí na účet. Výplata chodí víceméně pravidelně (těsně před koncem měsíce), zálohu dostanete v hotovosti před jízdou, ale ty doplatky.... Cca 4-5 měsíců od ukončení jízdy možná dorazí na účet.

5) Dispečeři... Na nábytku velí tandemů Jiří Sochor, neuvěřitelný salám, absolutně bez zájmu o práci, komunikace s ním je opravdu za trest, většinou se ani neobtěžuje odpovědět (když zrovna náhodou fungují satelity). O DAFy se stará Peťa Beneš, který taky nepatří mezi nejaktivnější, ale alespoň komunikace s ním funguje na mnohem lepší úrovni. Na klasice zůstal jen Rosťa Nosál, další známá kapacita. když začne něco pilovat, tak to stojí za to.

6) Technici, opravy... Taky dost výrazná kapitola. Technici mají "sídlo" v krabici (polorzpadlá bouda je příliš honosný název) vzdadu u vjezdu do "ohrady". Jediný solidní člověk je tam pan Řezáč, jednat napříkald s panem Jedličkou je za trest. Po pravdě řečeno asi neznám nikoho protivnějšího než je on.
Co se týče techniky, v poslední době na nic nejsou peníze, ve Scanii se musí platit hotově, gumy se ěmní až když jsou vyloženě na hraně, ne-li za ní....
Schválený jsou vždy jen nejnutnější opravy nebo výměny. V areálu je čerpací pumpa, kde můžete potkat asi nejsympatičtějšího člověka z celé firmy - prostě "Paní Pumpařku". Bohužel většinou není nafta, protože na ni nejsou peníze. Jediná věc, která funguje bez větších problémů je mycí linka.

7) Režim ztratil i zbytky pravidelnosti která bývala dřív. Nyní vládne naprostý chaos, práce se vychyluje z extrému do extrému - jednou člověk lítá jak utržený vagón, a potom zase x dní čeká a nemá do čeho píchnout.

Udělejte si obrázek sami, v BESTu to funguje dost jinak než ve všech ostatních firmách.
Všechno má svoje pro a proti a v dnešní době si člověk nemůže dvakrát vybírat.
Koho baví samotné ježdění a honění kilometrů, tak Best určitě není pro něj.

Mějte se všechni dobře a šťastné cesty!!!
LKW Fahrer
 

Re: ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod JIP » 08 Bře 2009 17:24

Ahoj LKW Fahrer a díky za upozornění na příspěvek, který je mimochodem super!
Rozhodl jsem se zrušit přímé zveřejňování příspěvků od neregistrovaných, kvůli zahlcování fóra SPAMem od robotů a teď se mi hromadí v moderátorském panelu, kde jsem se až doteď nepodíval, za což se chci tímto Tobě i všem ostatním, co příspěvky poslali stejným způsobem, upřímně omluvit.
Tvůj příspěvek je vážně pěkně sepsaný. Úplně jsem si vzpomněl na ČSAD-Černovice a jejich "metody". Podle toho, co píšeš, se to tam o dost zhoršilo, ale to se dalo čekat. Podle mého se ta firma bez kompletní restrukturalizace dříve nebo později zcela položí. Máš podobné dojmy z lidí, jako jsem měl já. Těší mě, že "paní pumpařka" je stále tam a pořád tak sympatická:)
Mimochodem jak dlouho už pro BEST jezdíš?

Díky a měj se!
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: ČSAD Brno Černovice - BEST TRANSPORT

Odeslatod jura » 08 Říj 2011 13:01

Zdar chlapi, měl dotaz, jak to teď vypadá v Best Transport? Zháním práci, jsem začátečník. Prosím pporaďte mi. Moc díky. Jura.
jura
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 Říj 2011 17:26
Bydliště: Znojmo


Zpět na Zkušenosti s firmami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron