EEG, psychotesty

EEG, psychologické vyšetření a vše ostatní pro získání nebo prodloužení profesního průkazu.

Názor na dopravně psychologické vyšetření řidiče z povolání - má to smysl?

Ano má - za volant nákladních automobilů se nedostane nikdo, kdo by ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Sníží se nehodovost.
18
39%
Ne nemá - je to po profesní způsobilosti jen další tahání peněz z profesionálních řidičů. Na provoz na silnicích to nemá vůbec žádný vliv.
28
61%
 
Celkem hlasů : 46

Re: EEG, psychotesty

Odeslatod mcz » 01 Dub 2008 21:18

tOOdoo napsal:Nechci nejak prudit, fakt ne-e, ale opravdu by nebylo lepší založit nové vlákno :?:
Například: zážitky z cest nebo výlety na cestách, bezpečnost nákladu, atp. :?: :?:
Jinak otázky ohledně zabezpečení nákladu a podobně by mě také zajímaly. I o výletech během odpočinkových pauz a o tom, kde si ty odpočinky plánovat bych se také rád něco dozvěděl a přečetl si nějaké tipy. Ale fakt bych to viděl na nové vlákno... Ať se nové fórum pěkně zaběhne a není to jen klasická návštěvní kniha ;)


moje rec se vzdycky uplne leknu postaka jak vyskakuje furt ze pribyl nový email a ze je nový clanek ohledne tohoto puvodne threadu :mrgreen:
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: EEG, psychotesty

Odeslatod Jeepers » 18 Dub 2008 09:14

Slyšel sem že se teď budou muset dělat psychotesty jednou za tři roky, nevíte někdo co je na tom pravdy?
Jeepers
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 Dub 2008 20:15

Re: EEG, psychotesty

Odeslatod Gary75 » 22 Dub 2008 14:48

tOOdoo napsal:Dnes jsem absolvoval doravně psychologické vyšetření řidičů. Nevěděl jsem do čeho jdu...

Napřed bylo EEG:
Nasadila mi čepici s elektrodama (ktera mi určitě moc slušela :) ) a pak mezi elektrody a moji hlavu vstříknula nějaký gel, který pěkně smrděl. Pak mi ještě připnula popruhy od čepice za pas (něco jako kšandy), aby čepice nespadla a ja si lehl a začalo se. Celé to měření s čepicí probíhalo následovně:
uvolněte se, udělejte si pohodlí a zavřete oči..........(dlouhá doba)...........otevřete oči...zavřete oči......................otevřete oči...zavřete oči.............................otevřete oči...zavřete oči..............................otevřete oči...zavřete oči.........................teď vám bude blikat lampa do očí, nechejte je zavřené (blikal mi do očí 2 minuty nějaký stroboskop, frekvence blikání se měnila)...................otevřete oči...zavřete oči...........................dýchejte zhluboka ústy, oči nechte zavřené.............................dýchejte normálně.............hotovo.
Pak mi sundala tu čepici a papírovým ubrouskem mi očistila hlavu (hlavně vlasy, ze kterých se tomu gelu moc nechtělo). Potom jsem diktoval klasicky, jestli jsem měl nějaký úraz hlavy, jestli mám alergie, jestli beru léky, atp. Pak jsem se koukal očima nahoru, dolu, doprava, doleva. Pak jsem cenil zuby (jako vzteklej pes :twisted: ) a vyplazoval na doktorku jazyk. Potom mi klepala po obličeji, po rukou, pod kolena (tam kladívkem) - ptala se, jestli mě to nebolí. Pak jsem natáhl rece dopředu. Pak jsem zavřel oči a trefoval se střídavě ukazováčkama na nos. A nakonec jsem se měl postavit na špičky a na paty. Celé to trvalo asi 30 minut.

Pak jsem byl na psychotestech:
Celé se to skládalo ze 3 testů. Dva na čas a jeden bez časového omezení (v posudku mám, že to byly testy pozornosti a koncentrace, reanční schopnosti a test určený na zjišťování struktury a dynamiky psychické odolnosti a integrity osobosti).
V prvním testu (na čas, kterého nebylo moc) jsem měl dvě A4 plné čtverců, ve krerých byly vždy dvě tečky - jedna bílá a druhá černá. Vedle čtverců byly dva typy schémat (vodorovné a svislé), do kterých jsem měl zapsat, kde je černá tečka. Např. když byla černá tečka vedle bílé vodorovně, zapisoval jsem její pozici do vodorovného schématu.
Pak byl druhý test na čas (toho bylo ještě míň), v tom se zjíšťovala pozornost. V řádku bylo nekolik písmenek "d" a "p" a úkolem bylo zatrhnout vždy jen to "d" ("p" bylo na zmatení), u kterého byly ještě dvě čárky (pod, nad, jedna pod a jedna nad). Samozřejmě na zmatení se objevovali u písmenek d i p tři čárky a pod. Na jeden řádek bylo 20 sekund. Řádků bylo několik (kolem 20).
Oba testy na čas spočívali v tom, aby člověk toho stihl za krátký čas co nejvíc.
Poslední test už na čas nebyl. Skládal se ze 120 vět a já měl zakřížkovat, zda s obsahem věty souhlasím či nesouhlasím. Pro příklad uvedu pár vět, které mě zrovna napadnou, že tam byly (možná jinými slovy):
Rád se dívám na ohěň.
Mám strach z hloubek.
Na dovolenou bych jel raději do mořského letoviska (civilizované oblasti), než do tropického pralesa nebo na Aljašku.
Řídím se příslovím: lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.
Je mi blízké rčení: nějak bylo, nějak bude.
Jsem vůdčí typ.
Jsou filmy, na které se podívám i dvakrát nebo třikrát.
Mám velké sebevědomí.
Rád bych někdy skusil let na rogalu nebo potápění.
Mým snem je plout v malém člunu daleko přes otevřené moře.
Rád se dívám na erotické filmy.
Když má někdo špatně zabezpečený majetek a ukradnou mu ho, je poškozený spoluviníkem.
Poslouchám rozkazy, bez ramcání a komentářů.
Rád sleduji noční oblohu.
Kdyby byla možnost, udělal bych si pilotní průkaz.
U moře se nebojím plavat do větších hloubek (za předpokladu, že umím perfektně plavat)
Umím se rychle rozhodovat.
Rád se procházím venku, když je tam zrovna vichřice nebo silný liják.
Sympatizuji s lidmi, kteří ostatním záměrně ubližují.
U filmu, jehož děj dokáži předvídat, vydržím až do konce.
Bez alkoholu se nedokáže člověk bavit.
Rád se vychloubám svým majetkem a svými zážitky.
Vyhledávám spíše hlučná místa se spoustou lidí, kde se snadno ztratím v davu, než malé soukromé párty.
Atd.
U psycholožky to trvalo cca 1 hodinu (byl jsem tam úplně sám, tak proto to možná bylo tak rychlé ;) ) a pak jsem ještě hodinu čekal, než zpracuje výsledky a napíše zprávu.

Jinak mě celá tato legrace přišla na 2400 Kč (1200 Kč EEG, 1200 Kč psycho) a za dopoledne bylo všechno hotové. Teď už jsem dostatečně způsobilý k řízení motorového vozidla dle paragrafu 87a Zákona č. 411/2005 Sb. Hurá na kamion :D

Jinak dělal jsem to tady (neberte to jako reklamu, jen jako info).

Teď jsem nějak ve stručnosti shrnul, jak to všechno proběhlo v mém případě. Takže ten, koho to čeká, už bude vědět do čeho vlastně jde.
EEG se ovlivnit nedá, ale pokud netrpíte epilepsií, tak si myslím, že nemusíte mít strach, že neprojdete. Psychotesty u vás můžou proběhnout jinak (jiné testy), každej psycholog si to dělá prý po svém.
Nemusíte se toho bát - ale po bitvě každej generál. :geek:

Jen přemýšlím, zda to všechno má nějaký smysl :?: A když už by mělo, tak proč se podobnému vyšetření nepodrobují úplně všichni řidiči (i osobáků) :?: Alespoň v nějaké zkrácené podobě. Mohlo by třeba být míň hov*d na silnicích.

Byl jsem na stejném místě ;) Překvapilo mě jak rychle bylo vše hotovo.
Gary75
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 Bře 2008 14:53

Re: EEG, psychotesty

Odeslatod fatal_netware » 06 Lis 2008 21:13

Tak jsem byl na psychotestech.
Byly to trošičku jiné psychotesty, než tady byly zmiňovány, ale myslím si, že v mém případě to bylo ovlivněno také tím kde jsem je dělal ( Vojenská nemocnice v Brně ).
Začátek vyplnit formulář o mě ( a o všem možným ).
Rukou napsat na A4 životopis. Až jsem popsal skoro celou A4 tak jsem byl upozorněn, že nejde o množství textu hlavně aby tam bylo deset vět, protože to jde na rozbor písma.
Pak jsme na počítači vyplňovaly testy. Spousta otázek z různých životních situací. Jedna co mi zůstala v hlavě: Myslíte si, že nevěra v manželství je způsobená daleko více krizí v manželství než nudou? Jak na to mám odpovědět když jsem nikdy nebyl ženatej :D Ale beru na něco se nás musí ptát.
Pak byl zátěžový test, teda dva. Jeden byl v tom, že jsme měly A3 kde byly sloupce s číslicemi a dvojicí trojicí písmen. Na kazetovém pásku nám pustily hlas, který nám říkal kombinaci čísel a písmen a my je měly vyhledat. Hlas byl na kazetě takže se rychlost čtení nedala ovlivnit. Pro mě ta rychlost zas tak rychlá nebyla, ale jiní mohou namítnout, že byla děsně rychlá ( úhel pohledu ). Druhá část byla, že jsme měly na A4 čísla různé velikosti a různě napsaná ( třeba vzhůru nohama )a taktéž jsme je měly hledat.
Pak ještě IQ test a na konec pohovor.
Mě spíše zarazila velmi nízká cena, psychotest 1000,- Kč včetně DPH a EEG 1000,- Kč včetně DPH.
K EEG obtelefonoval jsem spoustu EEG v okolí a všechny mají beznadějně narváno. Nevíte proč?
Tak tedy psyho zadar.
Uživatelský avatar
fatal_netware
 
Příspěvky: 6
Registrován: 02 Lis 2008 20:45
Bydliště: London, GB

Předchozí

Zpět na Profesák a povinné vyšetření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron