Nový průkaz profesní způsobilosti

EEG, psychologické vyšetření a vše ostatní pro získání nebo prodloužení profesního průkazu.

Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 02 Dub 2008 06:29

Od 1. dubna 2008 platí novelizace zákona, kdy všichni řidiči nad 3,5 tuny musí mít profesní průkazy.

http://www.dnoviny.cz/hledat/Od-dubna-bude-osvedceni-povinne-pro-ridice-vozidel-nad-3-5-tuny-3507/

Ví někdo, jak to je s jejich výměnou? Říká se, že nejsou, že nové průkazy ještě neexistují a vydávají se snad nějaké přechodné a nebo žádné. Už mám jít na úřad nebo mám raději vyčkat do 30. září a řešit to na poslední chvíli? Má případně už někdo zkušenost s úřadem - už se pokusil profesák vyměnit? Já to chtěl zmáknout v průběhu dubna a zároveň si zařídit digi kartu do tachografu, ale když nové profesáky nejsou, tak si asi jen požádám o tu kartu (dělá se to na stejným úřadě, ne?).

Jinak když si budu chtít v budoucnu rozšířit řidičák ještě o autobusy, musím pak absolvovat celé to 280 hodinové školení, nebo se to jen připíše do stávajícího profesáku? Na netu jsem k tomuto žádnou informaci zatím nenašel... Tak kdyby někdo něco věděl...
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Killboro » 02 Dub 2008 09:28

Ahoj já ,když jsem dodělal řidičský průkaz na C následovně E tak v autoškole i na dopravnim ispektorátu mi řekli ,že pokud ho nepotřebuji tak ať jsi počkám až na dobu po 1.dubnu abych dostal rovnou nový. Jenomže jsem to nemohl vydržet tak jsem tam hnal na poslední chvíli. A to bylo to nejlepší co jsem mohl udělat. Ve chvíli kdy jsem přišel na přepážku tak mi tam pani velice mile zdělila ,že jsem přišel jen tak tak ,protože od 2.dubna vydávají nahrazující doklad profesního školení ,který je uplně stejný jako profesák starý ,ale neni na něm fotografie. Ta pani mi taky zdělila ,že na tuto náhražku se nedá vycestovat do zahraničí. Z toho jsem byl hotovej ,protože jsem se s kámošem domluvil ,že půjdem konečně jezdit a protože zrovna nebyl doma ten poslední den tak už starý profesák nedostal a čeká jak to vlastně dopadne a je pěkně :evil: .
Uživatelský avatar
Killboro
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 Bře 2008 22:55
Bydliště: Litoměřice

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 02 Dub 2008 09:39

Taky bych byl pěkně :evil:
Takže ty náhražky, co teď dávají neplatí do ciziny? To je teda blby, ale fajn, že to vim. Chtěl jsem si to toti alespoň nějak vyřídit, než začnu v červnu jezdit ven. S vyměnou teda počkám, až budou nový profesáky a nenechám si dát jen nějakou náhražku. Na starej profesák jezdit můžu (do konce září).
Ale je to teda pěknej bordel :!: :x
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Honza » 02 Dub 2008 21:15

No, já slyšel, že ty nové profesáky nebudou až do listopadu.... Tedy, že až od listopadu se budou vydávat ty nové.... Jinak ten, kdo autoškolu udělá teď, tak to má i beze zkoušek ten profesák.... Týká se ho přechodné období....
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod mcz » 03 Dub 2008 13:04

Honza napsal:No, já slyšel, že ty nové profesáky nebudou až do listopadu.... Tedy, že až od listopadu se budou vydávat ty nové.... Jinak ten, kdo autoškolu udělá teď, tak to má i beze zkoušek ten profesák.... Týká se ho přechodné období....


takze kdyz jsem zacal delat autoskolu 28.3 2008 na C a chci i na E tak miten profesak prý daji zdarma jeto pravda
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Honza » 03 Dub 2008 19:14

mcz napsal:
Honza napsal:No, já slyšel, že ty nové profesáky nebudou až do listopadu.... Tedy, že až od listopadu se budou vydávat ty nové.... Jinak ten, kdo autoškolu udělá teď, tak to má i beze zkoušek ten profesák.... Týká se ho přechodné období....


takze kdyz jsem zacal delat autoskolu 28.3 2008 na C a chci i na E tak miten profesak prý daji zdarma jeto pravda


Jo, je to pravda... E Ti tam jen dopíší.... Teď absolvuješ školení, klasicky, ale zkoušky neděláš žádné... Vydají Ti ho na základě žádosti.... Jen zaplatíš asi dvouset korunový kolek, a musíš mít hotové EEG a psychotesty.... Já teď čekám na to, až mi udělají řidičák, abych mohl dostat ten profesák...... Vše ještě stíháš v poho :lol:
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod mcz » 03 Dub 2008 19:18

Honza napsal:
mcz napsal:
Honza napsal:No, já slyšel, že ty nové profesáky nebudou až do listopadu.... Tedy, že až od listopadu se budou vydávat ty nové.... Jinak ten, kdo autoškolu udělá teď, tak to má i beze zkoušek ten profesák.... Týká se ho přechodné období....


takze kdyz jsem zacal delat autoskolu 28.3 2008 na C a chci i na E tak miten profesak prý daji zdarma jeto pravda


Jo, je to pravda... E Ti tam jen dopíší.... Teď absolvuješ školení, klasicky, ale zkoušky neděláš žádné... Vydají Ti ho na základě žádosti.... Jen zaplatíš asi dvouset korunový kolek, a musíš mít hotové EEG a psychotesty.... Já teď čekám na to, až mi udělají řidičák, abych mohl dostat ten profesák...... Vše ještě stíháš v poho :lol:


jaké skolení myslís? vubec nevím a ty psychotesty a EKG je treba až pri pracovním poměru ne ja budu tedkom tak rok držitel jenom až pak pracovat budu.
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 03 Dub 2008 20:30

EEG a psycho není zavislé na pracovním poměru. Jen to každej zaměstnavatel požaduje. Bez toho v podstate nemužeš na náklaďák nad 7,5 t. EEG a psycho pak dáš doktorovi (až pudeš do zaměstnání), aby ti potvrdil zdravotní způsobilost.
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod mcz » 03 Dub 2008 20:35

tOOdoo napsal:EEG a psycho není zavislé na pracovním poměru. Jen to každej zaměstnavatel požaduje. Bez toho v podstate nemužeš na náklaďák nad 7,5 t. EEG a psycho pak dáš doktorovi (až pudeš do zaměstnání), aby ti potvrdil zdravotní způsobilost.


jj to vím ale v predeslém prispevku psal ze jeto treba k vydaní profesaku moznato lae myslel ze jdu hnedka pracovat protoze k autoskole to není nutné
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 03 Dub 2008 21:12

To ti bohužel nepovím, nevím jestli je to teď po novu nutné k získání profesáku. Jinak ale není podmínka někde pracovat. Sám ještě studuji a profesak, EEG i psycho mám a na léto mám už aji domluvenou brigádu.
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Další

Zpět na Profesák a povinné vyšetření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron