Nový průkaz profesní způsobilosti

EEG, psychologické vyšetření a vše ostatní pro získání nebo prodloužení profesního průkazu.

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Killboro » 03 Dub 2008 22:31

Čau lidi já jsem před měsícem a půl dodělal řidičák. Profesák jsem musel dělat stejně i když jsem měl těsně po zkouškách jako samostatný školení což jsem se divil ,ale je to tak. Co se týče Psycho testů a EEG tak ty se dělaj až ve chvíli kdy se rozhodneš jít jezdit co se týče ceny za tyhle vyšetření tak jsou různý jak mi bylo vysvětleno.
Uživatelský avatar
Killboro
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 Bře 2008 22:55
Bydliště: Litoměřice

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod mcz » 04 Dub 2008 05:51

Killboro napsal:Čau lidi já jsem před měsícem a půl dodělal řidičák. Profesák jsem musel dělat stejně i když jsem měl těsně po zkouškách jako samostatný školení což jsem se divil ,ale je to tak. Co se týče Psycho testů a EEG tak ty se dělaj až ve chvíli kdy se rozhodneš jít jezdit co se týče ceny za tyhle vyšetření tak jsou různý jak mi bylo vysvětleno.


a ty mas už ten "europrofesak" jak se tady o tom mluvilo
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 04 Dub 2008 05:58

Killboro napsal:Čau lidi já jsem před měsícem a půl dodělal řidičák. Profesák jsem musel dělat stejně i když jsem měl těsně po zkouškách jako samostatný školení což jsem se divil ,ale je to tak. Co se týče Psycho testů a EEG tak ty se dělaj až ve chvíli kdy se rozhodneš jít jezdit co se týče ceny za tyhle vyšetření tak jsou různý jak mi bylo vysvětleno.


Jestli se chcete podělit o ceny EEG a psycha, tak písněte do vedlejšího tématu. Kdyžtak písněte i kde jste to dělali, případně jak to probíhalo ;)
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Návštěvník » 04 Dub 2008 11:01

ahoj lidi já mam pouze osvědčení profesní způsobilosti řidiče české republiky. Nový nemaj a jsem rád ,že mam aspoň tenhle.
Návštěvník
 

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Honza » 07 Dub 2008 11:34

Tak dnes jsem si byl vyzvednout nové osvědčení o profesní způsobilosti řidiče. Situace je taková, že nový absolventi autoškoly, kteří úspěšně složili zkoušku na sk. "C", již nemusí dělat tzv. školení. Profesní průkaz jim bude vydán společně s řidičským průkazem a to za částk Kč 200,-- + si musí donést fotku. Žádné přezkoušení není třeba. Ovšem problém je v tom, že se jedná o průkaz tzv. dočasný, což znamená, že platí pouze do konce srpna roku 2008 a poté si budete (budeme) muset vyzvednout tzv. Europrofesák, který se zatím nevyrábí, neboť Ministerstvo dopravy s tím prý má problém. Na tento dočasný profesní průkaz, můžete jako profi řidič jezdit v ČR. Mě bylo řečeno, že pokud budu mít u sebe doklad o zdravotní způsobilosti řidiče z povolání, tak můžu i do zahraničí, nicméně si jej budu muset v srpnu 2008 vyměnit za ten nový. Jelikož jsem dodělal autoškolu nedávno - 31.03.2008 nevztahuje se na mě povinnost 240ti hodinového školení, stejně tak se nebude vztahovat na nikoho, kdo udělá ŘP do 30.09.2008 (resp. 30.09. 2009), protože jsme v tzv. přechodném období.

Tedy po absolvování autoškoly a složení zkoušek na řp sk. C - už není třeba podrobit se školení řidičů!!!! Jak to bylo dříve - rovnou si můžete vyzvednout profesák v den, kdy dostanete řidičák......... :roll:

Jediné, co bude zapotřebí bude to, ohlídat si pravidelné sedmihodinové ( osmihodinové??? - teď si nejsem jistý) školení každý rok a mít to zdokladované, či jednou za pět let se zúčastnit školení v délce trvání 35ti hodin a dále bude zapotřebí hlídat si zdravotní způsobilost, čili zajít si k lékaři jedenkráte za dva roky. Jinak i ten nový tzv. Europrofesák propadne a bude se muset řidič podrobit tomuto školení.

Přeji všem mmoho zdaru..... :lol:
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod mcz » 07 Dub 2008 18:01

kolik bude stat vymena soucasných profesaku za europrofesak ?
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Honza » 07 Dub 2008 20:40

mcz napsal:kolik bude stat vymena soucasných profesaku za europrofesak ?

Nic. Řekl bych, že max. tak padesát korun. Ale podle mne by ta výměna měla být zadarmo.
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod John 15 » 08 Dub 2008 16:02

Čaute lidi! Chci se zeptat. To přechodné období teda končí až 30.9.2009?? Chápu to dobře??
Uživatelský avatar
John 15
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 Dub 2008 15:55

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 08 Dub 2008 18:40

John 15 napsal:Čaute lidi! Chci se zeptat. To přechodné období teda končí až 30.9.2009?? Chápu to dobře??


píše se, že:
Řidiči, kteří budou k tomuto datu (myšleno 1.4.2008) držiteli platného profesního průkazu, si jej budou moci vyměnit na úřadu obce s rozšířenou působností do 30. září 2008. Profesní průkaz úřady vydají také řidičům, kteří nově získají řidičské oprávnění pro nákladní vozidla v období do 10. září 2009 nebo pro autobusy do 10. září 2008..

jinak tady je celej zákon. V Čl. II Přechodná ustanovení se píše právě o tom, kdo kdy co má vyměnit a do kdy co kdo dostane.
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Pozor na propadnutí profesáku!!

Odeslatod Irys » 14 Dub 2008 16:41

Vážení, kontrolujte si platnost svých dokladů i v případech, kdy to má za vás dělat zaměstnavatel. Kamarádovi se teď stalo, že do systému na firmě se vloudila chybička, profesák má měsíc a půl propadlý a nevěděl o tom. Má pakec, protože starý mu nikdo neprodlouží a jelikož dělal řidičák už dávno, nedostane ani prozatímní profesák (tzv. Osvědčení...). Firma uznala chybu a zaplatili by mu i to nové drahé a dlouhé školení, ale to zatím neprobíhá, protože nejsou akreditovaní školitelé, prováděcí předpisy k zákonu atd. Údajně by to mělo fungovat až někdy od září, ale to se teprv uvidí, česká klasika. Tak je bez profesáku. Proto bacha na to :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Profesák a povinné vyšetření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron