Nový průkaz profesní způsobilosti

EEG, psychologické vyšetření a vše ostatní pro získání nebo prodloužení profesního průkazu.

Propadnutí profesáku - pokračování

Odeslatod Irys » 19 Dub 2008 09:51

Po mnoha konzultacích mezi firmou, autoškolou a magistrátem se dospělo k tomu, že jediné schůdné řešení je vzdát se skupiny C + E a udělat si ji znova a s ní pak obdržet prozatímní profesák. To znamená zaplatit znovu kurs C+E, člověk dostané nový řidičák (předpokládám příplatek za expres vystavení, protože to spěchá), musí si pořídit novou kartu řidiče pro digitál... ale hlavně je tam nějaká doba, po kterou stále ten profesák nemá a vystavuje se postihu 5000 Kč + odebrání řidičáku na půl roku, pokud řídí na území ČR. Blázinec. Zatím jsou to návrhy řešení, napíšu jak to nakonec opravdu dopadlo. :roll:
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Propadnutí profesáku - závěr

Odeslatod Irys » 03 Kvě 2008 16:10

Jediné řešení, na které přišli, je: vzdát se skupiny C+E, vrátit řidičák, nechat si vystavit náhradní řidičák na dobu, než bude nový (tam budou stále ještě všechny skupiny, na ten ale nemůže do zahraničí ani jezdit vnitro z povolání, takže si vzít dovču), za týden expres řidičák bez E (na ten může aspoň do zahraničí se sólem), udělat autoškolu na C+E, tím získá nárok na prozatímní profesák k tomu řidičáku bez E a až mu přijde řidičák na nové C+E, dostane nový prozatímní profesák a bude zas všechno v pořádku. Mazec, co? :( :!:
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Denis35 » 26 Čer 2008 16:16

Nevíte náhodou někdo jak je to teď, když mi končí profesák v říjnu? Dostanu už ten nový? Nenechám jej propadnout, ale budu při prodloužení dělat staré testy nebo jak to bude? Má na to nějak vliv nebo s tím nějakou souvislost, když si budu vyměňovat samotný řidičák za tu novou kartičku?

Irys: Nestačilo se vzdát skupiny E? Jak jste to s tím kolegou nakonec vyřešili?
Denis35
 
Příspěvky: 16
Registrován: 11 Dub 2008 22:28

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Honza » 27 Čer 2008 10:08

No, já jsem si byl dnes zažádat o profesák novej. Dostanu ho v srpnu. Prý se dělá celý jeden měsíc a začínají s tím od 1. července. Stálo mě to dvě stovky a fotku. Bude mi platit do roku 2013 a jediné co musím absolvovat je školení řidičů - každý rok sedm hodin. Potvrzení si musím uschovat a v roce 2013 až si jej půjdu prodloužit, tak musím to potvrzení vzít s sebou (říkala úřednice z magistrátu). Jinak k tomu nechtějí nic, jen občanku, stávající ŘP, a těch dvě stě korun. EEG a Psychotesty vidět nechtějí a ani to prý u sebe vozit nemusím, jak říkala paní z magistrátu - toto je podmínka pro to, abych mohl vykonávat profesi, ne pro to, abych získal profesák. Musím u sebe prý mít jen kartičku s razítkem lékaře, že jsem schopen vykonávat práci řidiče profesionála.....

Jo a ještě jedna věc. Pokud si budu rozšiřovat na autobusy, někdy v budoucnu - bude mě to stát zase jen dvě stovky (výměna profesáku) už prý na žádný drahý školení muset jít nebudu. Jestli je to takhle, tak je to v pohodě.....
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Irys » 29 Čer 2008 12:43

Denis35 napsal:
Irys: Nestačilo se vzdát skupiny E? Jak jste to s tím kolegou nakonec vyřešili?

Jj, napsala jsem to možná nejasně, ale vzhledem k tomu, že neexistuje samotná skupina E, musela jsem uvést CE. On má totiž z dřívějška i BE, a to nestačilo, na to se profesák nevztahuje. Dopadlo to dobře, už má zas papíry v pořádku a novému ŘP má momentálně vydávaný profesák, kde místo fotky je nápis Prozatímní doklad. A teď si může zažádat o ten definitivní, co se budou teprve snad od září vydávat.
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Denis35 » 02 Črc 2008 19:05

Skupina E není. Je to už nějaký pátek trochu přečíslováno. Teď je to CE. A kdo má CE, tak má i C a C1. Takže se můžeš vzdát CE, ale C a C1 si nechat. Pak si jen dotěláš CE ;) Přece se nebudeš vzdávat všeho.
btw: Já mám v profesáku B, což je taxik a C - nákladní. Pak jsou ještě A - to jsou modré majáky (policie, hasiči, sanitky, VIP, mafie.. Předpokládám ještě D - lidi a kdoví co ještě.

Pokud propadne, tak by měl stačit papír od šéfa, že má člověk něco odjeto.
Vzdávat se něčeho a pak to dělat znova je :o VELKÉ :o selhání systému. Asi jako mikrovlné platidla na dálnici, které se do vyřazení z provozu nezaplatí. Až pak se bude řešit jestli se to dá využít k něčemu jinému :!: V reálnějším důsledku se to spíš jen zruší. To je banda, Ti co o nás rozhodují! Referendum nikde. Elektronické volby nikde. Nicotná šance je všechny odvolat.. :arrow:
Sorry, ale mám zlost :evil:
Denis35
 
Příspěvky: 16
Registrován: 11 Dub 2008 22:28

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 19 Črc 2008 07:58

Tak uz se zacali vydavat novy profesaky (karticky). Ve stredu mi dosla SMS, ze si ho mam jit na urad vyzvednout ;)
Akorat ted nemam cas tam zaskocit, takze tam na me musi jeste par dni pockat.
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod mcz » 24 Črc 2008 20:13

se ma te ze vam pride ta SMS ja u nas na urad se musím chodit ptat jak osas jestli už mi dosly papiry :x
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod Ivik » 18 Srp 2008 07:39

Ahojte mám profesní průkaz a jsem řidič hasičského auta musím mít taky taky od 1 dubna nový moc díky za radu.
Ivik
 

Re: Nový průkaz profesní způsobilosti

Odeslatod tOOdoo » 22 Srp 2008 05:26

Ja si myslím, že ne. Jsem si téměř jistý, že u hasičů byla povinnost mít profesák zrušena. Už vlastně nejsou v profesáku ani napsané majáky, jako to bylo dřív. Zkus kdyztak projít fórum na www.pozary.cz, tam o tom určitě budou někde něco psát.
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

PředchozíDalší

Zpět na Profesák a povinné vyšetření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron