Nový "profesák" II

EEG, psychologické vyšetření a vše ostatní pro získání nebo prodloužení profesního průkazu.

Nový "profesák" II

Odeslatod mdwd » 22 Srp 2008 16:47

Z vlastní zkušenosti ta výměna je opravdu pro silné povahy, po cca jedné hodince čekání u okénka určeného k vyřizování výměny "proresáků" mi zdělili, že si musím vyměnit (stačí výměnu nahlásit, naštěstí, protože doba čekání na nový řidičák je cca tři týdny) nejdřív řidičák, protože mi během platnosti "profesáku" propadne (což nikde nehlásili,jen vydání podmíňovali "platným řidičským oprávněním na třídy...atd"), takže hupky dupky do další fronty vyřídít si výměnu řidičáku, tam již měli hodinku na oběd, pak hodinku než zapnuli mašinku na pořadový lístky (bez toho nikoho neudělají) a hodinku čekání ve frontě a zpátky do fronty na profesáky, ta, jelikož se čas z půl jedenáctý "lehce posunul" na dobu popracovní se fronta zvětšila o ty kteří nehodlají plácat volnem na úřady, tam si nás (bylo nás asi pět) naštěstí všimla úřednice a poslala nás rovnou k oknu, to se ví, že fronta "zahučela" nevolí, ale po informaci, že jsme tady byli před polednem, byl klid. Takže neodkládat na poslední chvíli (ta je 30. září 2008), protože to na těch inspektorátech bude houstnout a řeči jak posílí "posádky" kanceláří, mi přišli lichý protože u profesáků jedna a na řidičákách dvě úřednice při každém "kusu" odbíhající do kartotéky.
mdwd
 
Příspěvky: 7
Registrován: 14 Kvě 2008 12:26

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod Killboro » 28 Srp 2008 19:35

Tak to jak to tady popisuješ to byl katostrofickej scénář jak by to nemělo vypadat. Zaplať pánbůh ,že jsem to měl v pohodě u výměny za deset minut jsem byl venku. :D
Uživatelský avatar
Killboro
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 Bře 2008 22:55
Bydliště: Litoměřice

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod Jeepers » 30 Srp 2008 15:48

Může mi prosím někdo poradit co všechno potřebuji k výměně profesáku? Musím mít vyplněnou nějakou žádost jako ke všemu ostatnímu?
Jeepers
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 Dub 2008 20:15

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod JIP » 31 Srp 2008 10:13

Já si nechával vyměnit s profesákem i řidičák a proto jsem potřebovat 2 fotografie, starý původní profesák s řidičákem, které mi zůstaly do vyrobení nového a platil jsem CZK200,- (myslím, že právě za profesák), žádosti mi vyplnila ochotná úřednice a po mě chtěla jen podpisy. Řidičák byl za 2 týdny, ale profesák trval zhruba další 3 týdny.
Pokud bych jezdil a obojí potřeboval platné, tak bych si pro to přišel zároveň (v profesáku je číslo řidičáku).
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Nový "profesák" - dojmy po jeho převzetí

Odeslatod JIP » 01 Zář 2008 17:14

Tak už mám i nový profesák a stručně se zde s Vámi podělím o své dojmy.
Je to taková kartička jako nový řidičák, tedy žádné místo na razítka. A kromě majáků byly zrušeny i profesáky pro taxikáře.
Takže člověk vynaloží prostředky a energii do něčeho, co pak po 5 letech zruší. Snad jim tato verze chvíli vydrží a ještě dostanou rozum ohledně přezkušování zkušených řidičů s praxí, kterým to jen z nějakého důvodu propadne. S tím přezkušováním by opravdu měli dostat rozum. Stejně jako s umazáváním trestných bodů, které si teď ti chytráci vymysleli.

Alespoň se to vejde mezi karty do peněženky...
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod Denis35 » 07 Zář 2008 15:34

Taky už mám kartičku ;)
Měl bych pár dotazů na někoho, kdo má o tom hlubší přehled:
Jak napsal JIP, není zde žádné místo na razítka.
Zajímalo by mě jak to bude, když mi přezkušování či přezkušování propadne o pár dní.
Myslím, že půjde o častý případ, protože sám už si přesně nepamatuji, do kdy přesně mi platilo školení (zapomenul jsem si to někam zapsat).
Změnila se nějak četnost školení či zkoušek?

Jak je to když někdo chce začít jezdit? Už lze sehnat dělat ono brutálně drahé školení?

A jak to vypadá? Kdo něco ví, tak to sem prosím hoďte! Předem dík!
Denis35
 
Příspěvky: 16
Registrován: 11 Dub 2008 22:28

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod Pecan83 » 08 Zář 2008 12:45

Denis35 napsal:Taky už mám kartičku ;)
Měl bych pár dotazů na někoho, kdo má o tom hlubší přehled:
Jak napsal JIP, není zde žádné místo na razítka.
Zajímalo by mě jak to bude, když mi přezkušování či přezkušování propadne o pár dní.
Myslím, že půjde o častý případ, protože sám už si přesně nepamatuji, do kdy přesně mi platilo školení (zapomenul jsem si to někam zapsat).
Změnila se nějak četnost školení či zkoušek?

Jak je to když někdo chce začít jezdit? Už lze sehnat dělat ono brutálně drahé školení?

A jak to vypadá? Kdo něco ví, tak to sem prosím hoďte! Předem dík!



Ahoj.Co vím co jsem se ptal na uřadě tak mi odpoveděla - Platnost prof. je 5 let a z toho mít za 5 let 35hod školení potvrzenou na nějaké žádosti/papíře od zkušebního komisaře nebo toho kdo to bude dělat a stím potvrzením papírem z 35hod.proškolení pujdeš žádat o vydání nového dalšího profesáku na uřad prěd skončením platnosti starého prof.Těch 35 hod školení mužeš absolvovat bud 1 x za 5 let všech 35h najednou nebo 1x ročně po 7 hod. 5x a za každé školení dostaneš potvrzení které pak prokazuješ jak sem psal.Na to co víc se ptáš ti neodpovím nevím jak to je a ani se o to nestarám protože vše co potřebuji k profesi mam z vojny jako je řidičák E a profesak za pusinku a zdravotní testy psych.atd jsem si udělal u minuleho zaměstnavatele asi 1500 - 2000kč.Takže tet jen budu prodělávat školení a hlídat platnosti abych o to nepřišel a nemusel to absolvovat znovu a hlavně platit TI !!! NEHORÁZNÉ HŘÍŠNÉÉ PENÍZE.Nezávidím a lituji všechny kdo to bude absolvovat a platit.Ještě ze jsem byl jeden z posledních základáku na vojně než to zrušily.Sice to byl 12 měs. zabito ale aspon k něcěmu to bylo dobré. A tak jak tu někteří píšou zážitky z úřadů je strašné!!Ale asi záleží kde to vyřizujete a na jakou úřednici trefíte asi.Já tam byl vypsal žádosti na kartu do digit.tachografu a profesáku,odevzdal jsem to a jestli jsem tam byl 20 min to je možná moc a za 3 týdni jsem si pro ně skočil a bylo vyřízeno.Mějte se fajn a hodně úspěšných doletu
Pecan83
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 Črc 2008 17:20
Bydliště: Okoli Slavkova u Brna

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod majk » 09 Zář 2008 17:36

Čau
Jen tak pro zajímavost, nevím jestli už jste si pročetli novelizaci, od 1.4. 2008, zák. č. 361/2000 Sb., kde již není povinnost předložit při dopravní kontrole profesní průkaz. Tedy pokud po vás při kontrole chce dopravák profesko, tak mu můžete s úsměvem říci, neukážu ;) .
majk
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 Dub 2008 19:43

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod Pecan83 » 10 Zář 2008 17:46

majk napsal:Čau
Jen tak pro zajímavost, nevím jestli už jste si pročetli novelizaci, od 1.4. 2008, zák. č. 361/2000 Sb., kde již není povinnost předložit při dopravní kontrole profesní průkaz. Tedy pokud po vás při kontrole chce dopravák profesko, tak mu můžete s úsměvem říci, neukážu ;) .



Ahoj.Tak teda co na tohle říct ale už několikrát me zastavovali a nikdy po mě nechtěli profesák!!!Tak vubec proč je máme??Jen aby znas tahali peníze. :!: :!: :(
Pecan83
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 Črc 2008 17:20
Bydliště: Okoli Slavkova u Brna

Re: Nový "profesák" II

Odeslatod milus » 20 Zář 2008 07:13

Ahoj chlapi od velkejch volantů,
potřebovala bych poradit. Můj mužskej jezdí patnáct let kamionem, firmu má z Prahy ale jezdí
Holandsko, Francii, Belgii. Domů se mi dostane třeba až za dva měsíce. A právě teď
se stalo, že mu šéf napsal, ať si zažádá o novej profesák, otevřeli jsme ho a zjistili
z hrůzou, že mu propadl 28. 6. 08. V lednu byl na psychotestech, já nevím co všechno
absolvoval ale profesák měl ještě 7 měsíců platnej, tak ho nemusel dělat a teď
se zadařilo, nebyl od velikonoc doma až teď,mezitím profesák propadl.
Protože platíme hypotéku, kluka máme na škole tak opravdu nemáme peníze
na to, abychom platili přiblblý školení, prosím o radu.
Dneska ráno zase odjel ke kamionu, nechal mi tu profesák, ať se pokusím poptat
co teď. Budu ráda za každou radu, hledám nějakou kličku obkličku.
Díky Miluš
milus
 

Další

Zpět na Profesák a povinné vyšetření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron