Prosím o radu, poraďte zkušenější

Základní náležitosti a témata, které nejsou probírány jinde.
Otázky a témata k diskusi před prvním vyjetím s kamionem.
Pravidla fóra
Pokud jste zde noví a hledáte základní informace, tak Vám nejprve doporučuji navštívit stránku: http://www.truck-way.cz/become-truck-driver.html

Prosím o radu, poraďte zkušenější

Odeslatod Lucien » 30 Čer 2009 20:11

Ahoj lidi,
Chci si (jednak pro zajímavost a jedna pro tu možnost, že bych se tím na výšce mohl přividělávat) udělat řidičák na C + E. Na konci května sem odmaturoval. Už se mi vyřizuje Cčko, ale nevim, jak to teď vlastně je. Od začátku září bude stát profesák docela dost. Ale instruktor v autoškole mi řek, že když ho budu mít vystavený na C (před tím proradným zařím), potom si v klidu dodělám E a jen se mi tam připíše a nebudu muset procházet tím školením za nehorázný prachy, ale tady na fóru jsem zjistil, že to tak není že kdy do září nestihnu Ečko, tak na něj profesák mít nebudu. Jak to tedy je?? To, že profesák se vystavuje jen jednou a pokud už ho budu mít před zářím nebudu muset dělat na Ečko ty atesty za ty prachy mi potvrdil i ješět jeden kámoš z autoškoly nezávisle. Sem z toho blázen

Dál mě zajímá, co všechno potřebuji pro řízení. a) řidičák b) profesák c) psychotesty a ještě něco další snad? MImochodem kolik stojí psychotesty, a kde se dají udělat?

A z čeho všeho se skládá zkouška? klasika jako u Bčka nebo tam je něco ještě navíc? Na netu jsem se dočetl něco o Zkoušce profesní způsobilosti, co to sakryš je, o tom mi nikdo nic neříkal.

V případě, že v tom jsou ještě další zapeklitosti, prosím napište mi to sem, čas se krátí a přijde mi, že v tom je děsněj chaos a nevím, kde bych sehnal všechny informace o této problematice na jednom místě. Rád bych si udělal to nejnutnější do toho "září" a pak kdyžtak dodělal ostatní záležitosti.

Děkuji moc za radu, snad už to konečně pochopím, Lucien
Lucien
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 Čer 2009 20:05

Re: Prosím o radu, poraďte zkušenější

Odeslatod ruricola » 03 Črc 2009 22:01

Co se týče profesáku, tak je potřeba chodit každý rok na školení, které si necháš potvrdit a po pěti letech s pěti razítky se dostavit na dopravní inspektorát, kde se zažádá o nový profesák, ale bez pěti razítek žádný profesák nebude, leda udělat nový za těžký prachy(součastné znění zákona, za rok za dva může být vše jinak) :lol:
ruricola
 


Zpět na Témata do začátků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron