MKD

Dodržování legislativy (např. AETR, vyšetření aj.) i nadstandardní zkoušky (např. ADR)

MKD

Odeslatod 0plik » 09 Čer 2010 07:18

Zdravím všechny, jmenuji se Lukáš, je mi 19. Mám řidičák B,CE + profesák. A teď dotaz: Co je pravdy na tom, že nemůžu jezdit s návěsem do zahraničí ? Včera mě stavěli celňáci, vše ok, ale zapomněl jsem se jich zeptat jak to je. Jde mi o to, že pořád poslouchám, že když mi neni 21 tak nemůžu jezdit ven s velkym kamionem .. co vy na to ? díky za rady :-)
0plik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 Kvě 2010 09:18

Re: MKD

Odeslatod JIP » 10 Čer 2010 08:08

Oficiálně se to nesmí. Řidič by měl mít minimálně 2 roky praxe a nejméně 21 let, aby mohl samostatně do zahraničí. Nicméně firmy, ani orgány to moc neřeší.
Je to dokonce popsáno někde na tomto webu (myslím že v rubrice Info do začátků), protože já jsem tak jezdil taky. Neříkám, že se situace nemohla změnit a uvítám případné čerstvé info jak to teď chodí.
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: MKD

Odeslatod 0plik » 10 Čer 2010 11:08

Jeden můj kamarád totiž taky jezdí od 18ti ven a až teď je mu 21 a neměl problém. Alespoň v Německu ne. Až vyzjistím či zažiju nějakou zkušenost s tímhle, dám vědět. Díky za rady, ahoj :-)
0plik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 Kvě 2010 09:18

Re: MKD

Odeslatod ozzypes » 04 Pro 2010 12:27

mezinárodku by jsi měl jezdit až od jednadvacet,,,ale můžeš i dřive.......když tě nechytnu tak to budeš mít dobré....a když ano......tak si pro tebe bude muset přijet šéf s jinym řidičem a minimálně stopadesáti litrama!!!!!!a do francie aď ti veme teplý oblečení a něco málo stravy...tam to bude horší a možná nebude ani potřebovat nahradního šofca!!!!jedna nejmenovaná fa z vysočiny by ti mohla vyprávět!!!!
ozzypes
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 Pro 2010 11:14


Zpět na AETR, tachografy, profesní a další průkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron