Stránka 1 z 1

MKD

OdeslatNapsal: 09 Čer 2010 07:18
od 0plik
Zdravím všechny, jmenuji se Lukáš, je mi 19. Mám řidičák B,CE + profesák. A teď dotaz: Co je pravdy na tom, že nemůžu jezdit s návěsem do zahraničí ? Včera mě stavěli celňáci, vše ok, ale zapomněl jsem se jich zeptat jak to je. Jde mi o to, že pořád poslouchám, že když mi neni 21 tak nemůžu jezdit ven s velkym kamionem .. co vy na to ? díky za rady :-)

Re: MKD

OdeslatNapsal: 10 Čer 2010 08:08
od JIP
Oficiálně se to nesmí. Řidič by měl mít minimálně 2 roky praxe a nejméně 21 let, aby mohl samostatně do zahraničí. Nicméně firmy, ani orgány to moc neřeší.
Je to dokonce popsáno někde na tomto webu (myslím že v rubrice Info do začátků), protože já jsem tak jezdil taky. Neříkám, že se situace nemohla změnit a uvítám případné čerstvé info jak to teď chodí.

Re: MKD

OdeslatNapsal: 10 Čer 2010 11:08
od 0plik
Jeden můj kamarád totiž taky jezdí od 18ti ven a až teď je mu 21 a neměl problém. Alespoň v Německu ne. Až vyzjistím či zažiju nějakou zkušenost s tímhle, dám vědět. Díky za rady, ahoj :-)

Re: MKD

OdeslatNapsal: 04 Pro 2010 12:27
od ozzypes
mezinárodku by jsi měl jezdit až od jednadvacet,,,ale můžeš i dřive.......když tě nechytnu tak to budeš mít dobré....a když ano......tak si pro tebe bude muset přijet šéf s jinym řidičem a minimálně stopadesáti litrama!!!!!!a do francie aď ti veme teplý oblečení a něco málo stravy...tam to bude horší a možná nebude ani potřebovat nahradního šofca!!!!jedna nejmenovaná fa z vysočiny by ti mohla vyprávět!!!!