Dotaz: Lze začít bez praxe?

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Dotaz: Lze začít bez praxe?

Odeslatod mcz » 10 Lis 2008 20:59

zdravím,
mam vubec někde šanci po SŠ na strední moravě sehnat práci bez praxe v oboru VKD/MKD.
jsou vubec nejaké takové firmy co opravdu berou bez praxe ?
nejaky seznam by nebyl vubec spatny urcite nejsem sam a mohlo byseto hodit nekomu i me zanedlouho. diky
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: bez praxe

Odeslatod Houmr » 11 Lis 2008 02:54

Kde lezi stredni morava? Zlin? Myslim, ze praci sezenes urcite, kdyz nebudes trvat na tom, aby to byla firma za humny. Spousta kluku zacla pracovat pro firmu na druhem konci republiky. Kdyz jezdis Evropu, tak to stejne moc nevadi, protoze jsi stejne porad v cudu.
Houmr
 

Re: bez praxe

Odeslatod mcz » 11 Lis 2008 16:30

+- zlin mam 40km
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: bez praxe

Odeslatod honzicek201 » 16 Lis 2008 16:08

Ahoj.Jmenuji se Honza a našel jsem tuto jedinečnou stránku.Chci se zeptat a poradit a jestli mi někdo napíše o firmách které nabíraj řidiče.Mám vše co po řidičích požadují.Stálo mně to mnoho usílí a peněz.Ale už nějaký ten pátek jezdím po čechách.Až po roce jsem si řidičák rozšířil C+ETato práce mně velice baví ale kdo by mně ted vzal na větší autáky tedy kamiony.Práce se opravdu nebojím a jsem vlastně v tomto oboru vyučen a to traktoristou.Je mi 40let a děti už mám také odrostlejší.Vlastně jsem se tu zaregistroval z duvodu hledání pozice řidič.Doufám že mi tu někdo poradí kde bych se moch uplatnit.Dík Honza
honzicek201
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 Lis 2008 15:47
Bydliště: Cheb

Re: bez praxe

Odeslatod Kure » 21 Led 2009 01:46

Ahoj,
úplně jednoduše si na seznamu nebo na google napiš do vyheldávače hledáme řidiče mkd, popř.řidiče nákladního automobilu...a pak si jen opisuj čísla z inzerátů a volej.
Nevím, jak je to v čr,ale já jsem úplný začátečník (francie), odpověděla jsem na inzerát kde vyžadovali min.rok praxe, a ejhle, příští týden začínám. Takže bych se nebála zavolat všude, maximálně tě odmítnou...
Držím palce ;)
Kure
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 Led 2009 01:36

Re: Dotaz: Lze začít bez praxe?

Odeslatod MSwlas » 10 Bře 2010 11:12

Dobrý den chci se zeptat chtěl bych začít jezdit s kamionem ale nemam řidičák ani peníze na něj. Jsem na úřadu práce a tam mi řekli že když se mnou zaměstnavatel sepíše smlouvu že mě zaměstná tak mi to úřad proplatí mate s tímto někdo nějakou zkušenost a nevíte o nějaké firmě která by toto akceptovala?děkuji.
MSwlas
 

Re: Dotaz: Lze začít bez praxe?

Odeslatod mcz » 10 Bře 2010 19:08

urad prace potobe chce jednoduse příslib prace (co si myslím aspon na 6 mesícu) ale tedka si vem firmu ktera te na podle mého min. 6 mesícu ma zamestnat nic otobe neví a tedka ti rekne ze te teda vezme a rekne ti tak od 1. te potrebuju dneska je 10. treba a tak ty asi horkotezko udelas za 20dnu papiry aji s fyzickým ridicakem v ruce takze zase problem proste potrebujes firmu coti da prislib prace a zamestna te od podpisu prislibu až za minimlane 1,5mesíce nez ty si udelas papíry akní veskerou legislativu... drzím palec ;)
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Dotaz: Lze začít bez praxe?

Odeslatod Hody » 25 Srp 2010 13:33

Pres urad prace si jde udelat papiry i prislib sezenes jednoduse,staci znamy ktery ma ico na obor trochu tykajici se oboru ridic.Napr. Venca Konopnik-stavebni prace(jizda tatrou+vlek) nebo Venca Konopnik-stehovani vseho druhu a.t.d.Sekretarka na UP to ostempluje a rekne ti datum zacatku kurzu.Ty mas ted priblizne 2 az 3 mesice abys si nasel skutecneho zamestnavatele,ktery te vezme bez praxe.Nemusis se bat,kdyz se te bude ptat pracovnice UP proc nastupujes jinam,duvod je jasny za ty dva mesice se mnoho------
Hody
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 Srp 2010 12:40
Bydliště: usti nad labem

Re: Dotaz: Lze začít bez praxe?

Odeslatod vw-mm » 06 Pro 2010 15:14

Zdravim vsechny, mam celkem velkej problem ono jich je vic... ;)

Tyka se to ohledne meho veku a praxe, uz mam rok a pul ridicak na C, nedavno jsem si dodelal D + E, mimo motorku a traktor mam vlastne vse, to mam radost, jeste jsem stihl ziskat Profesni prukaz za tu minimalni castku do zari jak to bylo. Rozsiril jsem profesni prukaz na D, v Brne autoskola Judr. Nadenicek za 5000,- s DPH, u konkurence chteli 12 700 a u DPMB 13 200,-
Coz jsem si v me spatne situaci pomohl aspon trosku usetrit, jsem uz prez rok bez prace,nebyt rodicu jsem na ulici.

Tedka hlavni vec co jsem chtel napsat, jezdil jsem brigadne jako postovni dorucovatel s Fordem Transitem,(B coz ja neuznavam). 3x (coz je malo) jsem mel moznost jet u Ceske Posty s Ivecem (Skupina C). Nebyt par kamaradu tak bych si neskusil i jina auta, Avia s motorem Daewoo, Iveco, DAF a MAN. Byly to jizdy pro osobni ucely, mam hodne velkej problem se ziskavanim praxe, kdyz hledam zamestnani, vsude chcou praxi. V inzeratu vyzaduji Praxe min. 2 - 3 Roky, je jasny ze nechcou mlady blbecky co riskuji a pak se nekde rozbiji. V dnesni dobe je obzvlast tezke najit zamestnani, porad se setkavam s DISKRIMINACI, nevite kde bych v Brne ziskal praxi abych se stal profesionalem jako Vy ?

Vsadil jsem vse na jednu karku udelal jsem si skupinu D doufal jsem ze me DPMB veme, byl jsem pozvan na psychotesty, firemni psycholozka mi rekla ze nejsem hloupej ale ze nemam praxi, tak me neberou. Od kdy, ma psycholozka takovou kompetenci? Ani mi nechtela ukazat vysledky a nejaky to obodovani podle tabulek. Skratka mi rekla, ze jsem mladej a nemam praxi, kdyz jsem ji rekl kde tu praxi mam vzit, tak mi odpovedela na psycholozku velmi amatersky: Zivot je boj !

Je mi 22,5 Let a nevim kde mam zacit,vsude kam jsem prisel me odkoply.
Muj deda (6 let nezije) jezdil 42 Let s autobusem v Brne, rad jsem se snim vozil,videl jsem jak to mel vse v ruce, jak rychle jezdil i v uzkych prostorach, proste k profesionalum LKW a BUS mam velkej respekt. Jezdeni me hodne bavi.

Nejsem rapl abych blbnul, prevratil auto, nebo v nejhorsim pripade nekoho moji blbosti nekoho zabil !
Dekuji za odpoved ahoj Michal

Uz tomu verim... Brno, Brno... Buzerantu plno....
vw-mm
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 Pro 2010 14:40
Bydliště: Brno

Re: Dotaz: Lze začít bez praxe?

Odeslatod jura » 09 Říj 2011 12:18

Nazdar borci,
i já jsem bez praxe a od novýho roku 2012 bych chtěl jezdit. Teď mám ŘP sk. C, dělám profesák a budu rozšiřovat na C+E, hotov budu do prosince. Proto touto cestou hledám, kde bych mohl začít i bez praxe. Je mi už 55 let, ale cchuť jezdit mám. Prosím, kdo by mi poradil, jak a kde začít, na co si dát nejvíc pozor a tak. Jsem ze Znojemska. Díky a pište. Jura.
jura
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 Říj 2011 17:26
Bydliště: Znojmo


Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron