Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod Janek » 26 Pro 2008 21:22

Dobrejden přeju Všem Truckerum. A protože jsou,vánoční svátky, tak přeju krásné prožití Všem !!!!!!!


Zaujal me článek s názvem: Zkušenosti českého řidiče nejenz USA aneb,,Toník story,,
rád bych, od Toma se do zvěděl více informací ja se stát řidičem v USA.
Potřeboval by jsem se dozvědet podrobné informace jak, a kde získat řidičák na truck. Jak dlouho trvalo získat řidičské oprávnění. Jaké jsou podmínky pro získání občana české republiky. Nebo kde získá veškeré informace. Rádbych Tomika kontakoval a poslal mu email a zeptal se ho naveškeré informace.

Předem děkuji za odpověd. Janek.
Janek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 Pro 2008 20:50

Re: Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod Tomik » 27 Pro 2008 17:44

Zdravim vsechny sofery a ctenare.
Ja osobne bych do USA sel klidne jezdit zase,ale uz nemuzu.V dnesni dobe je pro kazdeho noveho zajemce temer nemozne jezdit v USA s nakladakem.Cesky ridicak tam neplati,aproto je nutne jej delat znova a v anglickem jazyce.Da se to zvladnout,ale dnes uz je potreba k ziskani tohoto ridicaku zaroven i povoleni na praci,coz drive byt nemuselo.A pracovni povoleni ziskat je problem temer neresitelny.Snad by pomohla jen svatba anebo proste stesti.Ja pisu jen o svych zkusenostech z Chicaga,kde jsem zil.Az do utoku na NY v roce 2001 bylo mozne vsechno.Ted je to o dost prisnejsi.Ja jsem prac.povoleni nemel a ani jsem jej nepotreboval.Nikoho to nezajimalo.Ani policejni hlidky kdekoliv v USA.Samozrejme jsem nemohl jezdit do Kanady a ani nikde do blizkosti hranic s Mexikem.Byvaji tam emigracni hlidky a to by mohl byt problem.Rad bych ale taky napsal,ze kdokoliv,kdo ma zajem o kamiony a ma moznost treba se jen nechat svezt jednu cestu z Chicaga do Los Angeles,tak to pro kazdeho bude nezapomenutelny zazitek.Mam srovnani,protoze jsem uz jezdil u firem v Irsku a ve Spanelsku a urcite Amerika je v tomhle nejlepsi.Na praci,penize,priroda atd.Co muzu poradit je snad to,at si kazdy,kdo chce jezdit s truckem v USA,pohleda a vyridi praci v Kanade.Nejlepe v okoli Toronta.Je tam spousta Polskych firem a jezdi to same,jako by jezdili v US. firmach.Chicago od Toronta neni daleko.Jsou firmy,ktere jezdi jen Toronto,Los Angeles a jine mesta v Californii.99 procent jsou mrazaky a vozi se ovoce,zelenina.Navic v Kanade se da vyridit i pracovni povoleni,zelena karta a pripadne obcanstvi.Potrebujete sponzora.Tak se rika firme,ktera Vas zamestna,protoze Vas potrebuje.Na zaklade takoveho papiru je mozne ziskat pracovni povoleni.Penize cca stejne,jako v Usa a prace je taky stejna.Sam jsem o necem podobnem uvazoval.Kanada je jedina sance,jak ridit truck v USA.Preji Vsem hodne stesti a vesele svatky.Tomas.
Tomik
 

Re: Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod Janek » 03 Led 2009 14:38

ZDRAVÍM !!!!!!!!!!!!!!

a díky za odpověd. Aspon vím zas něco nového. Přeju všem mnoho štastných kilometru za volantem. Děkuji za odpověd i panu Tomíku. Víte,já vím, že šofer tvrdý chleba má. Ale jak jsem jako kluk,k nemu si přičichnul,tak od té chvíle,mě to vzalo za sdrce. A bere i dnes pořád. Ted kdy mám 32,a tehdy kdy jsem poprvé směl jako kluk,vlézt do kabiny Liaz. Sice uplinulo spoustu vody, ale pořád mě to táhne za volant. Mám skušenosti i s pohledu řidiče VZV,kdy jsem já,řídil Vysokozdvižný vozík, a nakládal kamiony. Díky tomu,jsem poznal i spousty šoféru. Nejsou všichni stejní. Proste co kamion to jiny šofer. A stejni jim závidim,tu pomislnou volnost za volantem. Každý kdo to chce zkusit,ad to skusí, a vlstní názor si udělá. S pozdravem JANEK.
Janek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 Pro 2008 20:50

Re: Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod Tomik » 04 Led 2009 05:41

Zdravim v novem roce.
Detstvi jsi mel asi stejne jako ja.Je mi 35 a v zivote jsem nechtel delat nic jineho,nez jezdit.I pres vsechny problemy a starosti muzu rict,ze se mi muj sen splnil ve vsch smerech.Trucking v USA byl taky muj sen a splnil se.Puvodne jsem tam jel na pul roku uklizet obchody:o))Je pravda,ze zacatky byly neuveritelne tezke,ale povedlo se.Nema kazdy to stesti,jezdit v USA a mit u sebe pas s razitkama z Ruskych hranic:o))Byl jsemtak trochu za exota,ale aspon vim co,kde,a jak.Ikdyz ted nejezdim s kamionem,ale koupil jsem si hakovy nosic kontejneru a jezdim kolem baraku,tak za tahacem s navesem vzdycky otocim.To uz mi asi zustane.Chtel jsem byt vice doma,ale uz me to zasee tahne nekam ven.Ale za vsechny ty roky vidim,ze doba je cim dal horsi.Porad nejake nove zakony,omezeni,buzerace..To nebyvalo a uz me to trochu odrazuje.Na nekterych diskuzich jsem cetl o Norsku.To by me i zajimalo,ale nic konkretniho nemam,ale kdybych mel,tak ych o tom i uvazoval.Ikdyz jsem psal,ze uz do zahranicni firmy nepujdu.Ale za 30tis.mesicne jezdit po Evrope opravdu nechci a nebudu.Hezky den Vam vsem.Tomas
Tomik
 

Re: Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod Ondra » 17 Led 2009 14:36

Zdravim vás
Loni jsem se zkoušel dostat do Kanady jako řidič kamionu přes agenturu a nepovedlo se.Ty nabídky co jsem měl byly na malé auta a do 20 dolarů na hodinu.Chci se zeptat Tomíka jestli nevíš jak se tam dostat nebo jestli nemáš nějaký kontakt na ty polské firmy v Kanadě.Nebo kde bych bych to našel.A jak je to tam s řidičákem?Agentura mi řekla že na pár měsíců stačí mezinárodní a pokud bych chtěl zůstat dýl tak bych musel udělat jejich.
Ondra
 

Re: Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod Tomik » 30 Led 2009 08:24

Zdravim.Kontakt na zadneho dopravce nemam.Jestli tam pojedu,tak naslepo a nekam k Torontu.UZ mi nekdo zarizuje podrobnosti v USA,protoze se nechci nejak vydrbat.Jinak zkus napsat na Student agency.Maji zajimavy program na praci v Kanade.Jsem jim psal a odpoved byla do druheho dne a chce si vyridit osobni schuzku.Oni prijedou,kde bydlis.Ten program stoji 509 CAD a je v tom pomoc pri vyrizeni formalit,nejaky nocleh po priletu,atd.Ja agenturam neverim ani pozdrav,ale zrovna SA si nejaky podraz dovolit nemuze.Jsou dost velci a znami na to,aby si nejaky ojeb mohli dovolit.Zkus to tam a dej vedet.Ja se samozrejme taky ozvu,az se neco v mem pripade zmeni..Hodne stesti.Tomas
Tomik
 

Re: Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod Cerchenka » 23 Čer 2009 03:41

AHojky, asi je to pozde, ale podavam aktualni informace. Ridicsky prukaz na osobni auta v Canade plati jen 3 mesice, pote si musis udelat v ICBC centru novy ridicak. RIdicak na trucky vubec neplati, neberou na to ohled, zadna firma te nezamestna s ceskym RP. Musis si udelat kanadsky, tzn. udelat nejdriv osobni auto testy Class 5, pak Class 1 (hodne tezka technicka anglictina - varuji nadsence jako ja, at na tom neztroskotaji). pak si musis udelat vikendovej kurs Air brake v nejake autoskole ya () CAD, pak musis udelat v ICBC testy na air brake (hodne tezke take) a pak si pronajmout truck nejlepe od autoskoly za min. 90 CAD na hodinu, zaplatit v ICBC zkousejiciho cca 80 CAD a jit delat road test - praktickou zkousku air brake, rozdelani vzduchojemu sroubovakem, docela buzerace. Preji mnoho stesti. Jedno pozitivni na tom je, ze Class 1 testy (15 CAD) muzes delat kolikrat chces a nemas u tech testu zadny casovy limit. Air brake testy musis udelat max. na 3X, jinak musís pak opet opakovat vikendovy kurs. Jakmile mas celou masinerii delani RP na truck za sebou, gratuluji!! a ridicak na trucky plati po cele US az po ALjasku a celou Kanadu. ZDravi Helena y Vancouveru ps: muj email pro info: cerchenka@email.cz
Cerchenka
 

Re: Odpověd na článek: Zkušenosti českého řídiče.....

Odeslatod george » 25 Čer 2009 12:47

Janek napsal:ZDRAVÍM !!!!!!!!!!!!!!

a díky za odpověd. Aspon vím zas něco nového. Přeju všem mnoho štastných kilometru za volantem. Děkuji za odpověd i panu Tomíku. Víte,já vím, že šofer tvrdý chleba má. Ale jak jsem jako kluk,k nemu si přičichnul,tak od té chvíle,mě to vzalo za sdrce. A bere i dnes pořád. Ted kdy mám 32,a tehdy kdy jsem poprvé směl jako kluk,vlézt do kabiny Liaz. Sice uplinulo spoustu vody, ale pořád mě to táhne za volant. Mám skušenosti i s pohledu řidiče VZV,kdy jsem já,řídil Vysokozdvižný vozík, a nakládal kamiony. Díky tomu,jsem poznal i spousty šoféru. Nejsou všichni stejní. Proste co kamion to jiny šofer. A stejni jim závidim,tu pomislnou volnost za volantem. Každý kdo to chce zkusit,ad to skusí, a vlstní názor si udělá. S pozdravem JANEK.


Hustej dodatek : Sám jsem to zažil z pohledu VZV . Tak to se hezky sní , ale možná pak by ses rád vrátil na VZV,-vlastní zkušenost-
george
 


Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků

cron