Stránka 1 z 1

začít bez praxe- poraďte

OdeslatNapsal: 09 Říj 2011 12:28
od jura
Nazdar borci, od nového roku chcu začít jezdit, budu mít C+E, teď mám sk. C a dodělám si E. Je mi 55 let, chtěl bych to zkusit. Může mi někdo poradit, kde a jak začít? Na co si dát pozor a kde nenaletět. Čtu pozorně forum a vidím, že to je někdy pořádná džungle. Jsem ze Znojemska, ale nevadí mi i jiné lokality, hlavně aby firma byla solidní. Jinak můj poznatek, forum je docela mrtvé, málo přízpěvků ze současnosti.
Díky moc, Jura.

Re: začít bez praxe- poraďte

OdeslatNapsal: 11 Říj 2011 17:48
od JIP
Můžu se Tě zeptat jak vyřešíš profesák? Investuješ do toho sám? Zajímalo by mě jak ty naše "vychytralé" pravidla řeší lidi, co s tím chtějí začít.

Re: začít bez praxe- poraďte

OdeslatNapsal: 14 Říj 2011 09:23
od Luky
Zdravím, vím, že nejsem v úplně ideálním topicu, ale zkusím se zeptat zde. Řidičák C+E si zaplatím to zase tak likvidační cena není, ale dalších cca 30 000 na profesák už nemám. Jaká je vlsatně praxe u začínajících řidičů? Zaplatí mi nějaká firma profesák? A ještě poslední dotaz: vzhledem k tomu, že jsem pod 21 let, tak školení na profesák mám v rozsahu 280 hodin, což mi připadá naprosto šílené číslo...díky za odpověď, snad to pomůže i ostatním, kteří chtějí začít. Díky, Luky

Re: začít bez praxe- poraďte

OdeslatNapsal: 15 Říj 2011 19:02
od jura
JIP napsal:Můžu se Tě zeptat jak vyřešíš profesák? Investuješ do toho sám? Zajímalo by mě jak ty naše "vychytralé" pravidla řeší lidi, co s tím chtějí začít.

Profesák si dělám sám, záleží totiž, jak dlouho máš ŘP sk. C. Pokud jsi držitel delší dobu, nepamatuji si již rok od kdy, stačí ti školení asi 40 hod. v ceně asi 5000.-kč.
Jura.

Re: začít bez praxe- poraďte

OdeslatNapsal: 17 Říj 2011 15:41
od JIP
2Lukáš: S tím, že Ti profesák zaplatí nějaká firma raději nepočítej. Asi bohužel není vhodná doba.

Dnes bych do toho neinvestoval, pokud bych nebyl milionář a nedělal to z rozmaru pro zábavu. Když jsem uvažoval, že s tím začnu, byla dlouhodobá poptávka po řidičích. I u nás, ale hlavně v Irsku a Anglii. Podle některých se tam dalo vydělat 4 i více tisíc EUR měsíčně. Získat řidičák nebylo tak drahé. Například mě řidičák stál (se vším všudy - karta, profesák, psychotesty...) pod 20 tis CZK.

Ale ta doba je už pryč.

Jako nováček budeš mít veliké štěstí, když se Ti vůbec podaří sehnat práci a pokud ano, tak bych raději nepočítal s tím, že se Ti investované náklady do roka vůbec vrátí.

Chcete-li to dělat pro peníze - nedělejte to!

To raději hledejte práci třeba na ropných plošinách nebo tak něco.... Místo do řidičáku, ušetřené peníze požijte jako rezervu do začátku.

Re: začít bez praxe- poraďte

OdeslatNapsal: 17 Říj 2011 17:14
od Luky
2JIP: Návratnost více než rok? :o Céčko a profesák mám domluvený za 40 000 + psychotesty a EEG + karta do tach. celkem by se to nemělo vyšplhat přes 50 000. S Ečkem počítám až za nějakou praxi a je mi jasný, že když nastoupim, tak nebudu brát 30 000/měs., ale co jsem koukal na nabídky zaměstnání, tak i pro začátečníky se dá najít práce po-pá okolo 20 000/měs. což dle mého není na začáteční plat marné. Řidiči MHD berou jen o asi 3-4 000 měsíčně více, ale je to konečná částka. Vzhledem k tomu, že tímto směrem koukám již delší dobu a myslím si, že 20 000 jako první plat není nejhorší, to asi zkusim.

Re: začít bez praxe- poraďte

OdeslatNapsal: 18 Říj 2011 06:15
od JIP
2Luky: Navratnost pocitam do doby nez budu mit stejny obnos jako na zacatku "navic". Z neceho clovek musi zit.
Nekde v inzeratech pocitaji do platu i diety. Pokud ne tak 20tis hrubeho u nas znamena cca. 13-14cisteho+diety, pokud ano, tak mozna jeste mene.

Urcite pak napis jak se dari, aby vedeli i Ti, co prijdou po nas. Klidne i formou clanku - "Jak jsem zacinal jezdit v roce 2012" - takovy by mel sve misto jiste na hlavni casti serveru:)

Kazdopadne at se dari!