Krádež nafty

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Re: Krádež nafty

Odeslatod alfa » 13 Čer 2008 14:26

Red Dwarf napsal:to alfa...tak jestli máš zkušenost s určitým zabezbečovacím zařízením,tak bych byl rád kdyby jsi se s nami podělil o jaky typ jde. popř jak provest jeho insalaci.
Řeknu ti ,že někdy je problem usnout,tak fakt už pomůžou jen ty špunty do uší,ale chytit je při činu...tak se neznám :twisted: :twisted: :twisted:


Zkus se zeptat na: http://www.vysilacky-navigace.cz/ . Určitě ti něco poradí.
alfa
 

Re: Krádež nafty

Odeslatod Jelda » 29 Čer 2008 20:45

Já bych to ani nezaregistroval. teďka před tejdnem sem stál na parkovišti před kauflandem a dělal devítku a ráno se vzbudim a sekuriťák mi řekl at si dojdu pro papíry a můžu jet. Tak sem na něj chvíli koukal a řekl jsem že jsem prázdnej. Se jenom zasmál a řekl tak se běž kouknout. Normálně nekecám ty brigádníci si vzali destu a přes noc mi nafrkali do kamionu 33 palet, museli jezdit podél kabiny protože sem stál asi 20 metrů od rampy a já se ani jednou nevzbudil :D Tomu se říká mazec. Kdyby to šlo tak mě by snad zloději mohli i odpojit návěs a já se stejně nevzbudim. hehe
Jelda
 
Příspěvky: 7
Registrován: 30 Bře 2008 20:20

Re: Krádež nafty

Odeslatod alfa » 30 Čer 2008 08:05

I takovéto spáče lze spolehlivě probudit pokud ti někdo šmejdí kolem vozidla, případně šmejdily odpudit. :lol:
alfa
 

Re: Krádež nafty

Odeslatod Red Dwarf » 30 Čer 2008 12:52

No když už to tady probíráme,tak by mě zajímalo když mě třeba v noci zbudí rámus. Podívám se přes okno a vidím jak mi tam nějací dvě šmějdi tahají naftu s nádrže. Jak se zachovat?
a- Mít po ruce týč a jít si to vyřídit ručně? (je tu riziko,že budu mít problém s tím ,že jsem někoho zmrzačil:( )
b-začít dělat kravál ! (Klakson atd.)
c-Nastartovat.Hodit tam jedničku a šlapnout na plyn!
d.vyřikat si to v klidu a s chladnou hlavou :D

no nevím možná ještě někdo má jinou metodu,každopadně by mě zajímal Váš názor :)
Red Dwarf
 
Příspěvky: 18
Registrován: 04 Dub 2008 16:43
Bydliště: Evropa

Re: Krádež nafty

Odeslatod Honza » 01 Črc 2008 20:53

No, klidně můžeš vzít tyč.... v mezích nutné obrany by si to měl ustát. Je to tuším § 13 trestního zákona.... kde je přímo napsáno: Čin jinak trestný, kterým někdo odvarcí přímo hrozící nebo trvající útok proti zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem, nebyla - li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.... čili občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by jakýmkoliv způsobem porušoval zákon (trestní zákon)... Nutnou obranou se tu rozumí odvarcení útoku, který bezprostředně hrozí (trvá) některému ze zájmů chráněných trestním zákonem - v tomhle případě by se jednalo o krádež (zájem společnosti na ochraně majetku).... Podmínkou nutné obrany je odvracení hrozícího nebo trvajícího útoku na zájem chráněný trestním zákonem a dále ta obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.... např. Bude-li Tě chtít zmlátit stará babička hůlkou, nemůžeš vzít pistoli a zastřelit jí.... Ale např. půjde - li na Tebe magor s tyčí a bude-li Tě chtít umlátit a u toho bude řvát, že Tě zabije, mohl by si vzít třeba zbraň, pokud je silnější než Ty a střelit ho do nohy..... Nejednalo by se ale o nutnou obranu, pokud by na Tebe už neútočil.... otočil by se a šel pryč a Ty jsi ho ze msty střelil do zad.... Pak by se tu dalo uvažovat o trestní odpovědnosti ze spáchání např. trestného činu ublížení na zdraví či dalších....

V tomhle případě, pokud Ti někdo bude krást naftu u kamionu, klidně můžeš vylézt ven s klackem, zařvat na ně, ať toho nechaj a když nebudou chtít a chtěli by Tě napadnout, klidně je můžeš zmastit a zadržet do příjezdu policie..... a měl by si to ustát...

Takovýchto případů jsem zažil několik, a vždy to řidič ustál.... Chce to jen vědět, jak a co vypovídat do protokolu, protože vše je to jen o slovíčkách........

A věř tomu, že policajti Ti rádi pomůžou, protože nesnáší tyhle čórkaře - a nejsou to zas až takový svině, jak se o nich povídá....... (samozřejmě ho nesmíš umlátit k smrti......)....
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Krádež nafty

Odeslatod Malda » 09 Črc 2008 02:30

Vážení kolegové, nejen nafta se krade!!!
Píšu svou zkušenost, s řadou kluků na štrekách jsem se o tom bavil, ono se to rozkřikne.
Necháváme běžně, jak se to bohužel dělá, auta přes víkend různě po republice...v dubnu jsem v pátek večer složil v Ravaku v Příbrami a jelikož jsem tam v noci nenašel žádné placené parkoviště, postavil jsem to na Esso u dálnice směrem na Prahu.
V pondělí ráno se dotuckatácuju ke káře a koukám...komplet všechny spojlery na tom TGÁčku, včetně bočních plastů mezi nápravami v rici!!! Poctivě odmontované i s držáky. I střešní. Práce tak na dvě hodiny ve dne.Spíš ale na dýl..
Tak už nevím. Nafta se dnes krade úplně všude a zajistit to moc nejde, někdy je lepší to příliš nezajišťovat, protože ty hovada udělají bez okolků díru do nádrže.
V Itálii vám určití slované stojící vedle vás třeba celý víkend přecucnou celou nádrž mašinkou do své a člověk si mezitím hezky spinká...a pak se ráno nestačí divit.
No a o rezervách...světlech ani nemluvím.Teď jsem se nedávno bavil s kolegou, co mu odmontovali přes noc na Schwarzmullerovi celý zadní nárazník i se světlama.
TAkže budem ve dne jezdit a v noci držet stráž u auta :-D
Malda
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09 Črc 2008 01:38

Re: Krádež nafty

Odeslatod jensik » 09 Črc 2008 12:45

No to jsou mi veci... :o Vim ze neni vzdy ta moznost ale nejlepsi a nejklidnejsi je (samozrejme pokud vam to vyjde) nechat auto ve fabrice na parkovisti treba i pres vikend. Tam to hlida bezpecnostni agentura fabriky a vy mate klidnou noc nebo klidny vikend... aspon nekdy.. :) Jsem pracovnik ostrahy jedne fabriky na Morave a klidne i v patek prijede ridic a necha si na parkovisti v arealu auto pres vikend. Aspon si muze beze strachu odpocinout :) Nebo zrovna vcera na nocni smene ridic nejel pro nic do fabriky, ale nechal auto stat venku, kousek od vratnice a bylo na neho porad videt. Sice se neda zarucit ze se to uhlida, ale ja na neho vidim a obcas tam nakouknu, kdyzbych tam videl neco podezreleho, tak vylezu i mimo fabriku a pomuzu ridici.
jensik
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09 Čer 2008 00:23

Re: Krádež nafty

Odeslatod JARDA » 09 Pro 2008 20:51

D.den,mi jsme získali žádržné koše od firmy Petraspeed@seznam.cz , Sokolov kde je cena pro jednání již od 990czk,instalovali jsme je do 34 vozů,kde se efekt okamžitě dostavil,dnes vozidla mají téměř stejnou spotřebu.Dosud mám krumpáčem nádrž nikdo neprosek a mám dojem že lidem kterým tato instalace vadí ,měl by jsi sáhnout na svědomí a pochopit že vydělávat musí prací
JARDA
 

Re: Krádež nafty

Odeslatod mcz » 09 Pro 2008 21:32

Jelda napsal:Já bych to ani nezaregistroval. teďka před tejdnem sem stál na parkovišti před kauflandem a dělal devítku a ráno se vzbudim a sekuriťák mi řekl at si dojdu pro papíry a můžu jet. Tak sem na něj chvíli koukal a řekl jsem že jsem prázdnej. Se jenom zasmál a řekl tak se běž kouknout. Normálně nekecám ty brigádníci si vzali destu a přes noc mi nafrkali do kamionu 33 palet, museli jezdit podél kabiny protože sem stál asi 20 metrů od rampy a já se ani jednou nevzbudil :D Tomu se říká mazec. Kdyby to šlo tak mě by snad zloději mohli i odpojit návěs a já se stejně nevzbudim. hehe


mazec, snad se mi to v budoucím povolaní po SŠ nikdy nestane... :!:
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Krádež nafty

Odeslatod PiTeRPaN » 07 Bře 2009 13:10

Red Dwarf napsal:No když už to tady probíráme,tak by mě zajímalo když mě třeba v noci zbudí rámus. Podívám se přes okno a vidím jak mi tam nějací dvě šmějdi tahají naftu s nádrže. Jak se zachovat?
a- Mít po ruce týč a jít si to vyřídit ručně? (je tu riziko,že budu mít problém s tím ,že jsem někoho zmrzačil:( )
b-začít dělat kravál ! (Klakson atd.)
c-Nastartovat.Hodit tam jedničku a šlapnout na plyn!
d.vyřikat si to v klidu a s chladnou hlavou :D

no nevím možná ještě někdo má jinou metodu,každopadně by mě zajímal Váš názor :)


no ja som raz sam uuplne sam spal na nasom parkovisku lebo samozrejme som prisiel ako prvy ale zistil som to az potom ked som vosiel do budovy (nasej firemnej na parkovisku) a vsetky kufre boli tam ja som sa zlozil v kabine trosku som povrcal auto som si parkol rano okolo 3:30-4:00 prislo auto pred firmu viskocili z neho asi 6chalani z pacidlami a dvaja mali bejzbolky preskocili plot my ho mame maly uz sli ku jednemu kamionu co som ja zacal robit? ZACAL SOM TRUBIT BLIKAT NASTARTOVAL SOM BLIKAL SOM SMEROVKAMI DIALKOVIMI TRUBIL SECKO MOZNE...chlapci sa otocili utekali prec naskocili do auta a zdrhli potom som sa nastval a podpisal som si kruzok a kalil som dole do Taranta akurat som tam dosiel okolo 19:00 z verony mi to vislo tak takze najucinnejsie je blikat a trubit na dafe mas dobre ze tam je truba a hned na tej packe aj dialkove no si tak
PiTeRPaN
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 Bře 2009 12:50

PředchozíDalší

Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron