Trucker (definice)

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Trucker (definice)

Odeslatod JIP » 13 Dub 2008 21:00

Prosím pomozte nás definovat do encyklopedie. ;)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Trucker

Založil jsem článek trucker ve Wikipedii, ale chtěl bych k tomu pohled a názory více lidí.
Nevíte někdo například odkaz na statistiku nehodovosti kamionů, aby to tvrzení bylo doloženo odkazem?
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Trucker (definice)

Odeslatod satelit » 23 Dub 2008 19:21

zdar trucker.ty čisla ti podají aba a global asistance.v čr je percentuelní nehodovost nad 12t cca kolem 7-14procent.zaleží o jaké dny se ti jedná atd.info mužeš čerpat i u eurostatu.i když se možná zdá že situace havarii trucku je vysoká tak z celkoveho pohledu je malé procento zaviněné profi řidiči.a to se ještě zvišuje podle nízkou praxí řidičů mkd.najít stat .čisla nebude tak těžké jen musíš více brouzdat po netu. tak se měj čau satelit
satelit
 

Re: Trucker (definice)

Odeslatod JIP » 24 Dub 2008 18:02

Za přesnější info, nebo lépe link bych byl komukoliv vděčný. Zkoušel jsem namátkou Global Asistance a tam se toho bez účtu moc nedozvím... :|
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Trucker (definice)

Odeslatod tOOdoo » 24 Dub 2008 21:12

Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Trucker (definice)

Odeslatod JIP » 24 Dub 2008 22:37

Přidáno. Díky ;)
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Trucker (definice)

Odeslatod Red Dwarf » 30 Dub 2008 18:41

Nepovím Ti tu žádné statistiky k nehovodosti kamionů,ale jen co vidím pod slove TRUCKER.
Člověk ,který když už poprve sedl za volant ,tak věděl ,že to nebude je povolání. Svou práci bere velice zodpovědně a dělají z radosti.
Své auto si udržuje v takovém stavu aby se tam citil co nejlépe. Hýčká svůj vůz jako své ditě.Vychutnáva si chvíle jízdy kdy je pohled na krajinu pohlazením na duši. Rád si popovída se stejně zaměřeným TRUCKEREM :D
Red Dwarf
 
Příspěvky: 18
Registrován: 04 Dub 2008 16:43
Bydliště: Evropa

Re: Trucker (definice)

Odeslatod mdwd » 16 Kvě 2008 09:59

S tou statistikou je to jednoduchý, podívej se na veb Ministersva vnitra, je to tam i ke stažení, jak ve Wordu, tak v Readeru (.pdf).

http://www.mvcr.cz/statistiky/nehody.html

Jen malá poznámka k těm policejním statistikám, jelikož to sleduji jistý čas, tak pár rad pro rychlejší orientaci:
Rozdělení dle zavinění, je uváděno půlročně (jejich jazykem leden-červen a leden-prosinec, danného roku).
Rozdělení dle zavinění, je většinou uváděno v textu pod rozdělením dle zavinění všech skupin (nehledej nějakou přehlednou tabulku, hledej v textu)
Novinka za rok 2007: Rozdělení nenajdeš prozměnu vůbec, ale je tam tabulka nehodovosti Nákl.vozidel tonáže ( do 3,5t tzv. N1, pochopitelně počítají do nákladních) a tam najdeš celkový počet (cca 30tis) ten odečteš od počtu nehod všech mot. vozidel (cca 170tis), buhužel ti tam budou chybět ti ostatní (traktory, motorky aj.)
Zkrátka to chce trochu trpělivosti, mě osobně ta statistika zavání schováváním danného stavu, ale zase je oficialní dole jsou pod tím ti policajti i jmenovaní, včetně telefoních čísel. Zdar mdwd.
mdwd
 
Příspěvky: 7
Registrován: 14 Kvě 2008 12:26

Re: Trucker (definice)

Odeslatod tOOdoo » 03 Črc 2008 17:46

Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Trucker (definice)

Odeslatod JIP » 13 Srp 2008 21:38

2 tOOdoo: Díky za odkazy. Ti řidiči už jsou přidáni do článku na Wikipedii.

2 mdwd: Díky za odkaz, ale zdá se, že ministerstvo opět přeházelo odkazy a statistiky. Odkaz už není funkční a mezi statistikami už nehodovost raději není k nalezení. Raději asi proto, že mám takový soukromý dojem, který se mnou sdílí i moje bezprostřední okolí a to, že všechny ty změny jako:
1) bodový systém, který je dobrý spíše pro větší korupci,
2) měření rychlosti městy dobré spíše pro mafii (jak ukázal i pořad Reportéři ČT ze 14. 8. 2008),
3) svícení jako za polárním kruhem (které už i Rakušáci zrušili) a bez denních diod jen zvyšuje spotřebu a kromě drahé nafty pálí i žárovky.
4) o nových profesácích za 2 tisíce liber za osobu ani nemluvím...

Onen pořad Reportéři ČT doporučuji shlédnout.
Druhá reportáž je o jednom takovém radaru v Mělníku, který už naší mafii vydělal přes 120 000 000 CZK.

Můžete i odkazem ZDE
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Trucker (definice)

Odeslatod mdwd » 22 Srp 2008 15:52

Zdar Jipe, máš pravdu Min. vnitra rozdělilo veb na svůj a policie a statistiky jaksi zmizely a zbyla jen denní statistika na stránkách policie. Já osobně si myslím, že jak se dopr. policie prsí tím, že bodový systém funguje a nehod a mrtvých ubylo ,raději ty šílený čísla zametla pod rohožku, však po těhle prázdninách by asi letěl další "kápo" dopravky. Ještě nedávno byli dokonce odkazy na vebu Min dopravy (v sekci BESIPu), ale dnes tan je již jen odkaz na ty denní statistiky od policie. Pokud by jsi měl zájem, tak mám staženy statistiky za rok 2006 a 2007, jsou v PDFkách, aby jsi alespoň viděl, jak to vypadalo a hlavně proč asi zmizely z vebů státní správy, tak dej vědět, mail na mne jako admin. máš.
mdwd
 
Příspěvky: 7
Registrován: 14 Kvě 2008 12:26

Další

Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron