Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod denimass » 06 Zář 2008 16:09

Ahojky všem
Jsem teprve začátečník , jezdím teprve půl roku převážně Anglii a tak se s Vámi chci podělit o své zkušenosti s wifi.
Noťas vozím stále sebou a taky jsem zkoušel připojení při každé zastávce... jenže přesně jak už tu bylo psáno, z 99 %
na každém rasthofu nebo servisu je připojení přes hot-spot - placený ( např. na Eisenachu připojeni přes GANAG - 4 eura na hodinu
a pod.) V Belgii na Crisnée u pumpy, pokud natankujete - vrátí vám za každých 100 l - 3 eura, dostanete k tomu colu nebo pivo a pokud
si o to řeknete!!! - vytisknou Vám zdarma z pokladny přístupový kód a heslo pro wifi připojení na 2 hodiny. V Anglii je to skoro to samé,
v industry zónách je vše zaheslované, slabý signál a nezkoušel bych lámat heslo, kamarád to zkusil a do 10 min mu na dveře bušili policajti .
Chce se to koukat po Pubech a restauracích, pokud mají na výloze wifi free, tak to jde. Já osobně jsem zvolil cestu menšího odporu a koupil
si za 50 liber USB modem od společnosti "3" (tyčinka jako fleška, do které se zasune dobíjecí angl.tel.karta a ještě má v sobě slot na mikro SD 4 GB kartu).
Funguje to tak, že si na měsíc dobijete kredit a to buď : za 10 liber (300 kč) - v tom je zahrnuto 1 Gb pro stahování a 30 hodin surfování,
nebo za 15 liber - 3 Gb / 100 hodin připojení, a nebo za 25 liber - 7Gb/ 200 hodin surfování.
Funguje to super, ICQ a skype šlape, takže s rodinou kecám v pohodě a bohatě mi stačí za těch 10 liber na měsíc.
Na Ashfordu chtějí 1 libru na 20 minut - nechť si každý spočítá... (a než se proklikáte jejich prohlížečem na ICQ - máte libru v prd....)
Kolega někde sehnal tel.kartu od T mobile a tvrdí, že se připojuje přes mobil za 1 libru denně - osobně jsem to neviděl a když jsem tu kartu scháněl
tak na mně koukali s údivem, takže nevím a moc tomu nevěřím...
Na lodi funguje zdarma připojení pouze z Danquirku a údajně prý pokud kotví loď v Calé nebo v Doveru, dá se prý chytit signál. - nezkoušel jsem už.
Podobné je to s telefonováním, koupil jsem si za 5 liber v Tescu anglickou O2 tel.kartu, strčil do svého mobilu, aktivoval international tarif, předplatil za 10 liber, po té ještě přes SMS aktivace "Your Country" a volám celý měsíc zdarma na mobil i do pevné...
Takhle je to tedy u mně, byl bych rád, pokud by se tu někdo podělil o své zkušenosti hlavně z německa, Belgie, Itálie a pod.
Zatím Všem dobrý dojezd bez nehod a cajtů ....
denimass
 
Příspěvky: 4
Registrován: 06 Zář 2008 15:18

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod Irys » 29 Říj 2008 13:55

Není to sice zahraničí, ale právě píšu z úplně volné wi-fi na parkovišti u motorestu SAM u Olomouce (nový obchvat, poblíž křižovatky na Prostějov, pumpa OMV). To taky potěší, když tu tvrdnu kolik hodin až do rána ;) .
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod tOOdoo » 31 Říj 2008 05:58

Volné wifi je na každém KFC.
Seznamy s free wifi:
http://wifi.lupa.cz/katalog/obce-zdarma/
http://www.free-wifi.cz/index.php
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Předchozí

Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron