Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod tOOdoo » 14 Dub 2008 16:03

Přemýšlím, jakým způsobem komunikovat s domovem...
Jde mi především o státy: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Chorvatsko, Itálie
Co byste doporučili začátečníkovi?
Mobil
Co používáte pro volání ze zahraničí do ČR? Co vychází v současnosti nejvýhodněji? Je třeba lepší si zakoupit nějakou SIM kartu zahraničního operátora? Nebo mají čeští operátoři srovnatelné ceny? Jaké máte zkušenosti?
Notebook s wifi
Jak moc je dostupné v zahraničí wifi připojení zadarmo? Lze se s tím setkat na benzínkách (nebo jinde) často nebo je to spíš vyjímka?
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod Irys » 03 Kvě 2008 15:43

Mám čerstvě wifinu, tak zkouším, kde to projde zdarma. Až na něco narazím, dám vědět a prosím všechny, kdo o takovém místě vědí, ať se o zkušenost podělí. ;) Díky.
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Irsko - mobilní připojení

Odeslatod JIP » 03 Kvě 2008 16:14

Já v Irsku používám irskou SIM a modem po GSM sítě třetí generace.

Pro mobilní internet je tady asi nejvýhodnější operátor se jménem 3 (tree) http://three.ie/broadband/paymonthly.htm
Omezení na 10GB měsíčně, ale slušná rychlost a měsíčně jen EUR20. (Například Vodafone zde nabízel jen 5GB za EUR4O)

Velká nevýhoda pro většinu je, že je potřeba doložit trvalou adresu a učet zde, ale pokud máte vhodný modem, tak ta samá firma nabízí i předplacený internet:
Na jeden den EUR5 nebo týden EUR10 nebo měsíc za EUR25 (modem za EUR129).

Velice nesympatická mi přijde absence podpory Linuxu, takže na internet lze jen pod Windows (případně z Apple OS X).

Ale pozor! Jako všude, tak i tady lze narazit na nepoctivé hrabivé firmy jako tady v oné prodejně Carphone Warehouse, kde došlo k uzavření smlouvy o mém internetu. Protože jsem poté z výpisu zjistil, že mám k připojení uzavřeno i pojištění mobilu :!: (samozřejmě absolutně hloupé a nevýhodné). Kdyby mi ho jen nabídli, tak by mě to možná jen pobavilo, ale oni bez mého vědomí v obchodě využili informací k přístupu k mému účtu k inkasu a začali mi peníze strhávat. Samozřejmě na výslovnou žádost jej zrušili a po opakovaných návštěvách prodejny mi vrátili i první splátku onoho nechtěného pojištění. Nevím jak bych dopadl, kdybych jezdil delší dobu na kontinentu a přišel na to třeba po měsíci...
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod JIP » 03 Kvě 2008 16:19

Irys napsal:Mám čerstvě wifinu, tak zkouším, kde to projde zdarma. Až na něco narazím, dám vědět a prosím všechny, kdo o takovém místě vědí, ať se o zkušenost podělí. ;) Díky.


Údajně je Wi-fi k dispozici ve většině přístavů.

Kdyby to někdo začal sepisovat, kde narazí na vhodnou otevřenou wifi, tak by se z toho dal vytvořit užitečný seznam Otevřených Wi-fi pro truckery po EU. ;)
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod Irys » 03 Kvě 2008 16:24

Jj, něco takového mám přesně na mysli. :D
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod mara555 » 16 Kvě 2008 09:41

Všechny zdravím. Zkusím vám dát pár tipů, kde se dá připojit přes wifinu z noťase.

D - Hamburg
Peutestrasseb - je to ulice naproti starému přístavu. Je tam pěkně silný signál po celé ulici a parkovat se tam dá všude.

D-71272 - Renningen u Štutgartu
Industrial zóna ulice Dornierstrasse - sem sjíždím když je stau a není kde parkovat a na víkendy. Je tam i Aldina obchod a vždy volný plac na parking.

A- Schwarzach pod Lindau
Ulice Gutenbergstrasse. Je to u firmy Medienhaus.

Snad to někomu pomůže, protože je fajn se někde připojit. Zavolat si zdarma domu přes SKYPE a nebo jen zabít čas. Mějte se a ať se kola točí! :)
mara555
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 Kvě 2008 09:06

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod mikiDAF » 23 Kvě 2008 18:51

Ahojky taky mám zkušenost,že se dá hezky a zadarmiko připojit na palube lodí společnosti Norfolkline na lince Dunkeque.-Dover as zpět.Dál bývá wifi na většině autohofů a rasthofů ,ale bývá z 99% zpoplatněno přez funkci HotSpot...vychází to 20EUR na hodinu.Zdar všem a ať se daří ;)
mikiDAF
 

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod mcz » 24 Kvě 2008 16:18

mikiDAF napsal:Ahojky taky mám zkušenost,že se dá hezky a zadarmiko připojit na palube lodí společnosti Norfolkline na lince Dunkeque.-Dover as zpět.Dál bývá wifi na většině autohofů a rasthofů ,ale bývá z 99% zpoplatněno přez funkci HotSpot...vychází to 20EUR na hodinu.Zdar všem a ať se daří ;)


20EUR nejak moc ne za hodku nejsou to 2EURa ;)
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod JIP » 24 Kvě 2008 17:14

Jj 20 EUR je spíš za delší dobu. Placený hot spot je například i na letišti v Dublinu (i když tam asi s truckem víkendovat nikdo nebude), ale tam to bylo minulý rok EUR2/hod. Pak tam bylo ještě několik dalších tarifů: myslím několik hodin EUR3, 1den 5EUR atd. Lepší by byly tipy na konkrétní místa s uvedením jestli jsou zadarmo, které by byly samozřejmě lepší :)

Jinak všem díky za jejich tipy;)
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Komunikace ze zahraničí - roaming, wifi

Odeslatod Návštěvník » 27 Črc 2008 09:44

Aohj kolegove na wifi se necha pripojit v |Belgii Crisnee je to 30 sjezd za lutychem dojdete na pumpu pro kod a ten pak natukate a na 2 hodiny jste zdarma pripojeny platnost je pul roku.tak se opatrujte at se kola toci antenkou nahoru
Návštěvník
 

Další

Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron