Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod Petr » 15 Kvě 2008 19:33

Chlapi neblbněte, taky jsem jezdil, teď dělám ve fabrice u Siemensu, mám všechno zapalacený, každý den doma a za 24 hodin přesčasů mám plat 35 118 Kč hrubého. Za sobotu mám za hodinu 327 Kč tak co bych dělal v kamionu, to jsou obyčejní otrokáři. Spočítej si kolik máš na hodinu a nazdar. Nebezpečí, špína, ne už nikdy.
Petr
 

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod Denis35 » 08 Čer 2008 12:21

Mě zase ve fabrice štvalo, že jsem byl půlku dne zavřený na smradlavé dílně jako krysa. Taky nevím, jestli Ti dali ty prachy jako nástupní plat, ale pochybuju o tom. Spíš už tam nějaký pátek zavřený budeš, že ses dostal už celkem daleko z počáteční almužny, kterou Ti dají všude mimo Prahu. (Nebo děláš něco moc odborného a/nebo moc nezdravého.) Dobrých řidičů je málo a dobrých dopravních firem pořád dost. Stačí hledat a zjistit rychle o čem to kde je. Kdo zůstává v nějaké firmě v blbých podmínkách déle než musí, tak je normální pako a patří mu to. Já si vůbec na své pracovní podmínky ani šéfa nestěžuju. Když nejezdíš jak magor, ale zásadně podle předpisů a v klidu a nenecháš se někým navést do průseru (tedy profesionálně, za což jsi placený), tak zas tak velké nebezpečí nehrozí. Jasněže ježdění není pro každého, ale já bych se zase do té fabriky nevrátil ani za nic. Já si plním (respektive žiju) sen a i když si dám dohromady plusy a mínusy, tak chrochtám blahem :) Čest práci soudruhu.
Denis35
 
Příspěvky: 16
Registrován: 11 Dub 2008 22:28

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod denimass » 06 Zář 2008 18:19

Nazdar...
Ono je to složité, pokud máte rodinu a hlavně malé děti, pak o tom raději neuvažovat a počkat.
Pokud už jsou děti skoro dospělé (můj případ), pak ano,ale pouze za podmínky, že tě to musí
opravdu bavit,asi jako v každé jiné práci... Peníze - ano, jsou dneska skoro to nejdůležitější, ale co
co jsou ti pak platné, když budeš jako řidič jezdit pouze pro ně, ještě jako "prase"a ve finále ti
za neznalost, nezájem a pod. vystřihnou např. ve Francii, Belgii za porušení Aetru třeba 2000 i víc eur pokutu,
jen to fikne ? Máš vyděláno a prakticky končíš..
Né, je to vše o něčem jiném.
Doba, kdy se jezdilo na starých krámech, pod kterýma šofér neustále ležel,zahnojenej, smradlavej
je si myslím už dávno pryč.Dnes se jezdí na nových autech, kdy řidič může prakticky jen vyměnit
prasklou žárovku případně udělat menší opravu (prasklá hadice a pod.) Vše je dnes řešeno servisem,
pokud jezdíš u solidního zaměstnavatele a ten se o svá auta stará.Navíc v Evropě a skoro vůbec všude,
na firmách je velice slušné zázemí ohledně hygieny - sprchy,toalety, takže tady problém není.
1) Myslím si, že snad nejdůležitější je si opravdu velice dobře vybrat firmu, pro kterou chceš jezdit.
Firem je přehršle, řidičů málo a tak slibují hory doly, ale pak je to spíš k pláči.
Věnovat tomu klidně i měsíc, půl roku, ptát se známých, šoférů ,sledovat internet,
(né každý přizná pravdu jak to doopravdy na firmě chodí).Hlavně se nikde pod vidinou náborového
příspěvku neupisovat.
Z mé zkušenosti se dá velice rychle poznat, co je firma asi zač, stačí se při prvním
pohovoru zeptat na pár docela důležitých věcí :

Zkušební jízda - o tu si zažádat a v žádném případě nepřistupovat na to, že zadarmo ! (měli by ji normálně zaplatit)
Tankování - dojde -li v cizině nafta, kde a jak smím tankovat
Trasa - musím se držet pevně stanovené trasy nebo mohu jet podle svého ?
Diety, základní plat - vše by mělo být na výplatní pásce - nic bokem... je to na Vás
Opravy a servis - důležité, jinak ležíš pod autem....
Aetr - dodržování odpočinku a jízda na kolečka, většinou se všude budou uculovat - jde o tvé peníze a body za pokuty.
Dovolená a volno, pracovní režim.... Sám musíš vědět, co ti vyhovuje....

2) Petr se tu zmiňuje, že má asi 35 tis. hrubého - šťastný to člověk, jenže kolik lidí má takovou možnost sehnat tak dobře placené
místo, já jsem ze severu a tady prostě práce (myslím dobře placená ) není. (Petrovi to samozřejmě přeji)
Já sám mám maturitu, jenže ta je mi prakticky k ničemu - všude nabízejí tak max do 25 hrubého, a když ještě k tomu manželka přišla o práci,
2 skoro dospělé kluky - ti stojí měsíčně nejvíc (škola,oblékání,sport) stojíte před rozhodnutím, jak to vlastně uživit.
Přiznám se, váhal jsem , rodina, pohodlí domova, kamarádi apod.Pak jsem si řekl, že to alespoň zkusím a dnes bych neměnil...
Také jsem sice předtím seděl v kanceláři, nedělal skoro nic jen občas datloval do PC , ale ta nuda, ten stereotyp - hrůza.
Také souhlasím s Denisem, kdo v práci není spokojenej a zaplacenej a neumí se rozhoupat, tak je prostě vůl...
Měl jsem asi snad z prdele kliku, sehnal jsem solidní firmu a docela blízko od domova, která mně přijala bez mezinárodní praxe (jako řidič
jsem 6 let jezdil autobusem).První zkušební jízda ve dvou do Anglie proběhla úplně v pohodě a po 5 dnech mi okamžitě na ruku dali tolik,
že jsem si myslel, že se snad spletli.Jezdí se tu ve dvou, občas i sám, každý víkend doma, po třech týdnech týden doma,
(pokud potřebuji volno - stačí říct a jsem doma - tady se volno dává za trest - nekecám),13 plat, a hned první
měsíc ještě ve 3 měsíční zkušební době jsem si přišel na skoro 48 čistého. Dnes je to i víc ale padá euro... Nedělají tu rozdíli mezi nováčkem
a mazákem, šéf není žádný kravaťák, je to supr chlap - který má rád jednání na rovinu.Každý týden někde jinde, nová a nová
místa - úplně mně to pohltilo a dnes se prakticky těším, až zas vyrazím.Doma je to v pohodě, manželka si zvykla velice rychle, ono když jsem
předtím chodil do práce a makal na přesčasech jako blbec, tak jsem stejně pak přišel večer domů ztahanej se akorát tak vyspat a bylo se mnou
s prominutím hov... Klukům to tak akorát max. vyhovuje, kdo by v těch letech nechtěl mít doma volnější ruku ? Takže nevím, nějáké zápory ?
U mne zatím žádné a o tom že jsou všichni otrokáři, jak uvádí Petr, není to pravda - chce to jen trochu štěstí a jak jsem psal výše, dát si dobrý pozor
pozor při výběru firmy.Jo a ty strávené hodiny ? Víš Petře, když tě něco baví, tak na ně prostě nekoukáš...
Tak to je a bylo trošku o mně, byl bych rád, kdyby se tu i další svěřili a posali své zkušenosti...
Těm začínajícím truckerům přeji hodně štěstí při výběru a radím... zkusit se má všechno, vždycky můžeš prásknout dveřmi a zahodit klíčky...
denimass
 
Příspěvky: 4
Registrován: 06 Zář 2008 15:18

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod majk » 09 Zář 2008 18:08

Čau
Myslím si, že to je otázka priorit, já makám už 10 let u firmy kde makám 2 plné víkendy, dělám jenom 12 hod. šichty, noční-denní, volno někdy přes týden za něco přes 18 tis. čistého. Jsem středoškolák a jak píše denimass maximálně najdu práci tak za 25 000 hrubého, ale to nebude na denních od pondělí do pátku. Mám malého prcka a větší dceru a i přes to jdu od října jezdit, vím do čeho lezu kamarád v té rodinné firmě dělá už pár let. Moje priorita je, že než někde dělat vola o víkendech za prd peníze, tak radši budu od pondělí do čtvrtku/pátku jezdit za 30 + premie a na víkend v pátek naložím rodinku a hurá do Tater nebo kamkoliv, prostě začít si užívat, než pořád nuzačit a jó tenhle rok můžeme jet do Bulharska, protože jsme na to 2 roky šetřili. Navíc řízení mě baví, měsíčně trávím už 6 let za volantem cca. 120 hodin(osobáky, dodávky) a pořád mě to baví. Jinak nevím jak kde, ale mám známé manžery/ky a ti jdou ráno do práce na 8 a končí nejdřív v 19 hod. + služební cesty za podobné peníze jako já možná vydělám na kamionce. Tak abych shrnul svojí prioritu, kdo si chce dneska vydělat prachy, tak musí makat na úkor něčeho, většinou volného času!!
Čus
majk
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 Dub 2008 19:43

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod pawel_zlin » 16 Zář 2008 10:27

Ty jo dennnimas to ti fakt závidím. U takové firmy jsem vždycky chtěl jezdit.. Zatím jsem to štěstí neměl...
pawel_zlin
 
Příspěvky: 11
Registrován: 30 Bře 2008 08:51

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod rony » 18 Zář 2008 19:19

denis u jaké firmy jezdíš?Díky Tom ;)
rony
 

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod Denis35 » 18 Zář 2008 19:58

Taková menší, skoro rodinná. Proč se ptáš Tome? Kde děláš Ty? Nebo snad sháníš práci?
U nás je dlouhodobě plný stav. Nikdo se odejít nechystá, takže leda, že by někoho šéfíček vyhodil :lol:
Denis35
 
Příspěvky: 16
Registrován: 11 Dub 2008 22:28

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod jenicek32 » 05 Led 2009 18:45

čau. Já makám denne 7.5 hodky v Agrostroji Pelhřimov a je to největší voXXXrd. Dělám seřizovače za 90kč. je to největší vopruz. Náš výrobní ředitel nám věčně stojí za zády a leze na střechu jen aby viděl zda jsme tam přesně do dvou. Deně chodím domu nasranej neštastnej a kolikrát už sem to nervama nevidržel a zmXXXdal sem mistra za to že to dělá uplně napXXXču. Vždycky pak radši jde do kanceláře a sedí tam. Taky sem zažil časi kdy zamnou chodili lidi a ptali se jak to maj udělat aby je vyhodili a dostali odstupný. Jediné mé potěšení je že si vemu dovču a pojedu se svést s kámošem někam kamionem. Nejezdím ale kamiony miluji.
jenicek32
 
Příspěvky: 16
Registrován: 02 Led 2009 17:26

Re: Proč vůbec uvažujete o téhle práci?!

Odeslatod mirda08 » 10 Bře 2009 19:21

cauky jezdit kamionem je muj sen a chci si ho splnit ,sice sem este ve skole ucim se na zedníka kterej me vubec nebaví este je na hovno placenej dneska delat zedníka pod firmou se vubec nevyplácí. Bejt řidič spovolaní sem chtel bejt uš od mala a kdyš sem se poprví svezl v kamionu tak sem byl tak štasnej a od tý doby sem vedel co chci dělat. Rači budu celej tejden lítat na kamionu a delat to co me baví neš se nekde srát s maltou :D celej den makas jak vul domu prídes s drhanej unavenej a seš rad že spíš ,ešte na hovno placení a budeš rad jestli uživyš s tím platem s voji rodinu .NE NE NE ani nahodou a sedet mekde v kanceláři to uš vubec ne :D :D .Njn ale ešte me čeká dlouha cesta za mým snem,ale budu se snazit a by mi tom vyšlo . Tak se mejte truckery a štastný navraty domu .
mirda08
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 Lis 2008 19:31

Cukání.....

Odeslatod Honza » 13 Zář 2009 11:36

Zdravím všechny....

Když zde čtu Vaše příspěvky, nedá mi to, a i já se svěřím s některými svými pocity a zkušenostmi.

Za chvíli mi bude třicet let a nevím, jestli se ve třiceti láme život nebo ne..., ale i já mám práci v kanceláři. Každé ráno na sedmou do práce a o čtvrté domů. Mám plat něco kolem 32 tisíc hrubého, což dělá něco kolem 25ti tisíc korun čistého, což není špatná výplata, když si uvědomíte, že jiní pracují třeba za třináct či deset tisíc korun... Mám pod sebou cca 70 lidí, za které mám zodpovědnost, nicméně, jelikož pracuji ve státní správě, (policie) - dokážete si asi představit, jak to vypadá. Můj pracovní den začíná tím, že sedím u počítače a ve své podstatě říkám lidem, co ten který den budou dělat atd... a kontroluji je, přičemž za ně mám plnou zodpovědnost. V soukromé firmě či společnosti, kdy bych pod sebou měl těch 70 lidí, by můj plat byl úplně někde jinde, a to nemluvím o tom, že mám vystudovanou vysokou školu a už asi 9 let praxe u této firmy (policie). Ze zkušeností Vám mohu říct, co se policie týče, ať už nás někdo máte rádi, či nikoliv, že to jde od deseti k pěti. Pryč jsou časy, kdy se člověk do práce těšil a ta neskutečná buzerace.... Přičemž, to co dnes nabírají je o průser... Lidi, kteří nemají o práci zájem a chodí k nám jen proto, že nemohou sehnat jinou práci či lidi, kteří se prostě chtějí ulejvat.... Ale to jsem odbočil, do tohoto tématu to nepatří....

Zhruba před pěti či šesti lety jsem byl se svým kamarádem (jen tak) truckem po Evropě. Je to bývalý kolega, který mě s sebou vzal pouze jako spolucestujícího, a to proto, abych si pročistil hlavu... Byli jsme spolu jednou na pivku a povídali si..., jaké to má kdo v práci. Víte, ona každá práce má svoje. Já si mu stěžoval, že práce s lidmi, je fakt hrůza, že mi připadá, že svým podřízeným dělám "mámu". Každý se zříkal odpovědnosti atd... Tak mi ten můj přítel řekl, pojeď se mnou - pročistíš si hlavu. Slovo dalo slovo a my jsme vyjeli. Čtyři týdny jsme lítali po Evropě. V trucku měl kompletní campignový vybavení (stolečky, židličky, vařič, kuchyňku a také Tv, notebook, atd...). Když jsme potřebovali, zastavili jsme u pumpy či na nakládce /vykládce/ (pokud to šlo), vysprchovali jsme se, uvařili si oběd. Denně jsme měli teplé jídlo, které jsme si buď ohřáli či uvařili. Denně jsme se sprchovali (málokdy obden) a kamion byl čistý a útulný jako obýváček. Za ty čtyři týdny jsem zažil tolik úžasných zážitků, viděl tolik nádherných scenérií, ať už v horách, údolích, u moře, ty krásné mosty, tunely, hrady, zámky. Úžasné západy a východy slunce, ranní rozbřesky - no mohu Vám říct, prostě paráda. Zanechalo to ve mě tak hluboký zážitek, že dodnes fandím všemu a každému, kdo o této práci byť jen na chviličku uvažuje. S tím kamarádem se stýkám dodnes a občas s ním vyjíždím ven. A on by svou práci za nic neměnil!!! Prostě ji opravdu miluje. Nutno dodat, že se jedná ještě o starou školu (opraví snad vše, co může). Je pravdou, že kamarád maká, když je potřeba jet - jede... Valí to 4,5 hodiny, přestávka a valí dál. A to mu ještě zbývá čas na to, aby se podíval po nějakých památkách, když někde stojí déle (vozí si s sebou i kolo). A věřte mi, že AETR neporušuje. Nemá to zapotřebí. A přesto je slušně zaplacený. Porušil ho snad jednou, a to, když mu zbývalo 30 minut domů....

Abych se dostal k názvu mého tématu "Cukání"...

I já mám cukání. Mám řidičský průkaz na sk. C, to jsem si udělal, poté co jsem našetřil, jak jen to šlo. Mám k tomu i tzv. "nový profesák" a veškerá potřebná vyšetření. O této práci (povolání), přemýšlím čím dál tím častěji. Jak jsem psal výše: Jsem od rána do odpoledne zavřený v kanceláři, papíry, papíry, papíry a zase papíry, když ne papíry, tak telefony či se rozčiluji s tím, že někdo škrábnul služební auto, neměl čepici, když ho viděl nějaký plukovníček či něco podobného.... Jedna velká komedie :) Už to beru s nadhledem a ani se moc nerozčiluji... Spíš si říkám: Mám já tohle zapotřebí???

Vždy, když kolem mne projíždí truck - otočím se a přemýšlím o tom, kdo jej řídí a kam asi jede... Je mi jasné, že všude je chléb o dvou kůrkách, ale i ve své současné profesi, jsem v práci (na telefonu neustále) a když se něco pokazí, tak třeba i dvacet hodin. A při současném stavu ve státní správě, justici atd... no - moc mě to nemotivuje...

Neustále slýchám od svých kamarádů a blízkých, proč chceš jít jezdit, když máš docela dobře placenou práci a každého patnáctého výplatu na účtu a v kanceláři teplo a útulno???? Tak jako můj děda, který jezdil po celém světě, tak i mne to táhne ven.... Miluji řízení, ať již nákladního vozu, či obyčejného osobního....

Ano, mám CUKÁNÍ a myslíte, že mi to stojí za to jít??? Myslíte, že mi to stojí za to, vyměnit útulnou kancelář za útulný kokpit kamionu??? Já myslím, že ano a čekám jen na vhodnou chvíli, kdy to učiním....

Jen já a ten nad námi bude vědět, zda jsem neuděla chybu. Ale alespoň si budu moci říct, že jsem konečně udělal něco, co jsem chtěl. Že jsem udělal něco, pro splnění svého snu a že žiji život, nikoliv přežívám, protože život je moc krátký na to, abychom se věnovali věcem a činnostem, které nás nebaví........

Mějte se všichni moc krásně a mnoho bez nehod ujetých kilometrů...

Honza.
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary


Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron