Ťažké rozhodnutie...

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Ťažké rozhodnutie...

Odeslatod jozi172 » 31 Kvě 2008 23:02

Ahoj JIPe! Mám na Teba jednu otázku alebo lepšie povedané chcel by somv vediet Tvoj názor! Síce študujem 2.ročník na VŠ, ale postupne a s istotou zisťujem, že ma učenie už prestáva baviť a je to pre mňa čím ďalej, tým viac skor utrpenie,než dosiahnutie nejakého cieľa. Preto sojím pred rozhodnutím, že by som školu nechal a šiel pracovať ako profesionálny šofér za veľký volant, neuveriteľne ma to ťahá a keď počúvam kamarátov,ktorí už jazdia, tak je to ešte horšie... Viacerí ma však odhovárajú, aby som to nerobil,že s mojím vzdelaním a hlavou je to skor hanba. Ale ja viem, že aj keď by som doštudoval hoci len Bc. aj tak by ma práca niekde v kancelárií nebavila a aj tak skončím za volantom. Bol som párkrát už aj s kamarármi na nejaké cesty a chystám sa aj toto leto, ale chcel by som jazdiť už sám na svojom trucku. Zatiaľ jazdím len na dodávkach v jednej malej firme, kde robím regionálny rozvoz a mám najazdených asi 100 000 - 150 000km, čo síce nie je veľa, ale na to, že mám vodičák 3 roky a ešte stále som študent, je to dosť.
Tak sa Tebe, ale nie len Teba ale aj ostatných návštevníkov tohto fóra spýtať na radu a vaše názory.
Vopred vám ďakujem a prajem veľa šťastných kilometrov bez nehod.
jozi172
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 Kvě 2008 15:04

Re: Ťažké rozhodnutie...

Odeslatod tOOdoo » 01 Čer 2008 08:52

2jozi172:
Co studuješ za školu?
Jsem na tom podobně jako ty. Dělal jsem strojařinu, která mě bavila čím dál tím míň. Povedlo se mi udělat Bc. Pak jsem přemýšlel, jestli skončit se studiem, nebo ne. Moc se mi nechtělo zůstat dál ve škole. Okolí mi ale pořád říkalo, že když mám možnost a trochu chytrou hlavu, tak že mám studovat dál.. Jezdit s kamionem není prej na celej život! Přijdou zdravotní problémy nebo v nejhorším případě nehoda a co dál? Nakonec budeš šťastnej, že se zašiješ někam do kanclu. Každé vzdělání a každý papír (diplom, školení,..), který teď získáš se ti může hodit. Já jsem po Bc. změnil obor studia a studuju automobilovou dopravu (Ing). Je to úplně něco jiného, než strojařina. Vůbec svého rozhodnutí o pokračování ve studiu nelituji. Baví mě to! Ještě rok a budu mít dostudované. Při škole sbírám (stejně jako ty) zkušenosti s dodávkou a občas s malýma náklaďákama (do 6 tun). Teď o prázdkách budu jezdit se soupravou - už se nemůžu dočkat ;-)
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Ťažké rozhodnutie...

Odeslatod Irys » 01 Čer 2008 10:21

Ahoj, já to mám taky tak nějak, nechala jsem VŠ po 5 semestrech a to mě štve (i když to nebylo úplně svévolné rozhodnutí, studovala jsem při zaměstnání a když jsem musela nastoupit do nového místa, už to nešlo skloubit s denním studiem a navíc 100 km dojížděním do školy). Doporučuju dodělat aspoň Bc a hlavně studovat cizí jazyky, až nebudeš moct dělat dobře placeného řidiče, můžeš se stát ještě lépe placeným dispečerem u nějaké nadnárodní společnosti (kromě dostačujícího vzdělání budeš mít i neocenitelnou výhodu praxe).
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Re: Ťažké rozhodnutie...

Odeslatod Killboro » 01 Čer 2008 15:28

Ahoj Jozi 172 jak to tady čtu tak souhlasim s iris i toodooo já vim co je když tě nebaví se učit ,ale měl by si myslet taky do budoucna jednou by tě to mohlo mrzet že si nedostudoval. Co až se nabažíš ježdění co pak. Já teď do sebe laduju jazyky abych mohl jednou sednout na dispečerskou židly a moh pomoct lidem za tim volantem co to pude. Zatim a hodně štěstí při rozhodování ;)
Uživatelský avatar
Killboro
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 Bře 2008 22:55
Bydliště: Litoměřice


Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron