Chtěl bych být trucker

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Chtěl bych být trucker

Odeslatod buduci trucker » 22 Čer 2008 19:25

Nejdriv bych chtel rict ze sem slovak a snazim se psat cesky :D proto doufam ze budete rozumet.
I kdyz mam jen 13 let tak sem se rozhodl ze bych chtel byt ridic kamionu. Jipovy stranky sou moc dobry ale sou to jen clanky. chtel bych se zeptat jak mam zacit se priblizovat k tomuto povolani. Jednou sem ridil volvo fh12 mojho bratranca truckera a povim vam bylo to pro mne uzasny. Byl bych moc rad kdy by ste mi jako skuseny poradili jak mam zacit. dekuji :)
buduci trucker
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 Čer 2008 18:57

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod mcz » 23 Čer 2008 06:07

hojda mno nejprve musís dosahnout plnoletosti tj 18let udelat si "Bečkový" řidičák (osobní auto) a potom muzes uvazovat dale o C a E ale kdo vi jakto bude za 5let jestli řizení kamionu a vubec nakladních aut nebude až od 21let jako autobusy ;) a co bych ti doporucil si už tedkom stradat penízky do "velkého" prasatka :lol: protože kdyz se podivam kolik tedkom stojí u nas B,C,E tak to je hruza :(
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod Irys » 23 Čer 2008 11:36

Můžeš začít i tím, že tvým oblíbeným předmětem se stane zeměpis (geografie). Důležité věci jsou orientace v mapách, orientace v terénu, odhady vzdáleností a směrů a podobně. Nikdy se nebudeš moci spolehnout stoprocentně na elektronické navigace, či co bude za 5 let v módě. Další velmi podstatnou věci je znalost cizích jazyků, uč se hlavně jak se prakticky domluvit. Většina řidičů sice jazyky neovládá a taky to jde, ale když se domluvíš, je daleko snazší a ušetříš si spoustu nepříjemností i peněz na pokutách. Taky se můžeš už teď, když jedeš s někým v autě, učit rozlišovat správné a bezpečné chování na silnici od nebezpečného, arogantního a namachrovaného. S tím vším se dá začít hned a nemusíš čekat, až ti bude 18. Tak hodně trpělivosti! :D
Uživatelský avatar
Irys
Moderátor
 
Příspěvky: 29
Registrován: 31 Bře 2008 18:47
Bydliště: Liberec

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod buduci trucker » 24 Čer 2008 13:15

Dekuji , myslim ze zemepis a anglina sou celkem v pohode orientaciu na mapach mam dobrou, dufam ze to pude i bez nemciny - ta mi moc nejde.....:(
a chystam sa na strojarsku skolu odbor stavba automobilov
buduci trucker
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 Čer 2008 18:57

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod JIP » 26 Čer 2008 12:52

Jak psali Irys&mcz - jazyky a mapa. A navíc od patnácti můžeš mít první řidičák a získávat praxi v realitě silničního provozu.

Co se týče jazyků, tak Taxus-Learning je docela dobrý jazykový kurz, pokud Ti němčina nejde ve škole ;)

Školu plánuješ dobrou hlavně proto, že pak můžeš dělat i něco jiného. V současné době totiž nikdo neví jak to bude s dopravou za rok. Natož za 5 či více let... Je možné a docela pravděpodobně, že se nebude moct přesouvat zboží v takovém rozsahu v jakém se děje nyní. V Irsku už spousta dopravců ukončila činnost. Auta nestojí kvůli tomu, že pro ně nejsou řidiči, ale kvůli tomu, že se náklad nevyplatí vozit kvůli drahé naftě (zdražila se o jednu třetinu během půl roku).

Každopádně hodně štěstí!
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod mcz » 26 Čer 2008 13:01

JIP napsal:V současné době totiž nikdo neví jak to bude s dopravou za rok. Natož za 5 či více let...


heh nestras za rok chci jit zacit zkusit nekde jezdit do konce praznin snad bude v ruce C+E ... za 14dní mam zaverecku na C
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod Honza » 01 Črc 2008 21:08

Kdysi mi jeden můj kamarád řekl: NEJDŘÍV SE MUSÍŠ NAUČIT CHODIT, POTÉ SE MUSÍŠ NAUČIT PLAVAT, PAK SE MŮŽEŠ UČIT JEZDIT NA KOLE, POTÉ SE MUSÍŠ NAUČIT ŘÍDIT OSOBNÍ AUTO, POTÉ TOHO MUSÍŠ NĚCO MÁLO ODJEZDIT A AŽ PAK MŮŽEŠ UVAŽOVAT O TOM, ŽE BY SI MOHL ŘÍDIT NÁKLAĎÁK :D

Myslím, že je na tom něco pravdy, protože když nabourá náklaďák, nedělá nehody, ale KATASTROFY....
Honza
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 Bře 2008 20:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod mcz » 01 Črc 2008 21:24

Honza napsal:Kdysi mi jeden můj kamarád řekl: NEJDŘÍV SE MUSÍŠ NAUČIT CHODIT, POTÉ SE MUSÍŠ NAUČIT PLAVAT, PAK SE MŮŽEŠ UČIT JEZDIT NA KOLE, POTÉ SE MUSÍŠ NAUČIT ŘÍDIT OSOBNÍ AUTO, POTÉ TOHO MUSÍŠ NĚCO MÁLO ODJEZDIT A AŽ PAK MŮŽEŠ UVAŽOVAT O TOM, ŽE BY SI MOHL ŘÍDIT NÁKLAĎÁK :D

Myslím, že je na tom něco pravdy, protože když nabourá náklaďák, nedělá nehody, ale KATASTROFY....


nám v autoskole řikal dlouholetý ucitel zaroven majitel autoskoly u me budete řidičem osobaku kdyz najezdíte aspon 50tisíc Km a zaroven si projdete jednou malou dopravní nehodou treba zduchanec na parkovišti at zjistíte kolik je kolem toho behaní staraní apd :-)
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Chtel bych byt trucker

Odeslatod Denis35 » 02 Črc 2008 19:07

ToHonza: Dobrý názor.
Denis35
 
Příspěvky: 16
Registrován: 11 Dub 2008 22:28

Re: Chtěl bych být trucker

Odeslatod mirda » 23 Lis 2008 19:52

Zdravim vsechny kamionaky! Jmenuju se Mira a je mi 18 a chystam se delat ridicak na kamion. ...teda jestli na to sezenu penize (je to docela palka za ten ridicak) . Muj tata jezdi a ja obcas jezdim s nim (kdyz mi to vyjde, tak jedu). Chtel bych se tim zivit, tak se chci zeptat, az si udelam ridicak na kamion, tak na jakym aute bych mohl nazbirat nejakou tu praxi nes prejdu na velke.
mirda
 

Další

Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron