Praxe ze života, vaše zážitky z cest, atp.

Různé klábosení na ostatní témata ze života truckerů a nejen to.

Praxe ze života, vaše zážitky z cest, atp.

Odeslatod tOOdoo » 31 Bře 2008 19:45

Když jsem kdysi na netu objevil JIPovi stránky, úplně jsem zajásal :) S velkým nadšením jsem četl začátky JIPa i Irys, pak se objevila zkušenost od Tomíka. Pro kluky, co ještě nemají řidičák a nebo ho mají jen krátce je to super čtení (a ne jen pro ně). A může to být i jakýsi návod. Navíc se dozví, co od práce řidiče očekávat, čím si musí projít, jak se dělá to a jak tamto...
Pokud máte někdo nějaký svůj příběh, jak jste začínali, nebo jen nějaký zážitek z cesty kamionem tak sem s ním. Pls! Díkec! ;)
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Praxe ze života, vaše zážitky z cest, atp.

Odeslatod JIP » 09 Dub 2008 03:05

Jen doplňuji odkaz, kde jsou ony zmiňované články k nalezení: http://www.truck-way.cz/truck-osudy.html
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Praxe ze života: křižovatka

Odeslatod Jelda » 31 Kvě 2008 12:14

Předevčírem jsem málem způsobil autonehodu a tak se chci zeptat zkušenějších, jak řešíte tuto křižovatku. Jde mi o to, že když zastavím před hlavní silnicí, tak z okýnka vpravo nic nevidím. Na obrázku výhled řidiče kamionu je znázorněn modře. Když jsem se ptal kolegy na parkovišti, tak mi řekl že si prostě musím zastavit rovně. Ale co když to nejde? Poraďte...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
Jelda
 
Příspěvky: 7
Registrován: 30 Bře 2008 20:20

Re: křižovatka

Odeslatod tOOdoo » 31 Kvě 2008 13:15

Jezdím s dodávkou (ze které je asi stejný výhled, jako z trucku) a na podobných špatně řešených křižovatkách si najíždím tak, abych viděl. Prostě při odbočování vlevo najíždím na hranici křižovatky od středu svého pruhu ke krajnici (natočím přední část vozidla), abych doprava viděl a mohl pak křižovatku bezpečně projet. ;)
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Praxe ze života, vaše zážitky z cest, atp.

Odeslatod Red Dwarf » 31 Kvě 2008 17:07

Tak v podobne situaci jsem se taky ocitl! Je to nepříjemné. Já to zažil na konci 14% klesaní kde je ,tak stejně debilně vyřešená křižovatka(A ještě musíš dávat přednost z protivky ,protože tam je úzky most) Je to v Tetčicích u Brna(směr Ivančice) Silnice tř.394 Kdo to tam zná ,tak ví o čem mluvím
Takové křižovatky by měli přestavět a nebo tam postavit semafor!! :evil:
Red Dwarf
 
Příspěvky: 18
Registrován: 04 Dub 2008 16:43
Bydliště: Evropa

Re: Praxe ze života, vaše zážitky z cest, atp.

Odeslatod mcz » 31 Kvě 2008 20:51

v Ivančicích jsem rok bydlel ;)
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Má na to právo?

Odeslatod farraday » 15 Zář 2008 17:37

Zdravím. Chci se optat zda-li někdo z Vás nemá podobné zkušenosti. Skončil jsem před měsícem s ježděním u jedné firmy. Ještě před odchodem jsem však měl defekt pneumatiky na návěsu. Bývalý zaměstnavatel teď po mne chce zaplatit novou pneumatiku. -Má na to právo?

abych tento případ trochu objasnil a přiblížil: Jednoho srpnového dne jsem jel naložit těžké betonové pražce, které se měli vykládat na jednom Plzeňském staveništi. Pražce jsem naložil (v papírech bylo 24,5 tun) a jel jsem s nimi na místo vykládky. Místem vykládky bylo spustlé staveniště, povrchem byla od TATER rozježděná hlína (prostě místo ne zrovna vhodné pro kamion). Pražce se měli vykládat jeřábem, tudíž hned po jeho příjezdu jsem začal nacouvávat na dohodnuté místo. -v tom ale explodovala zadní pneumatika. Pneumatiku jsem vyměnil, vykládku dokončil a vrátil se zpět na firmu. Vše bylo OK. Za týden na to jsem dal v této firmě výpověď ve tříměsíční výpovědní lhůtě. (Zaměstnán u ní jsem byl dva měsíce, tudíž jsem mohl dát okamžitou výpověď z hodiny na hodinu)
Dnes jsem si byl v sídle firmy pro poslední (srpnovou) výplatu a bylo mi oznámeno že musím uhradit novou pneumatiku.

Má na tohle zaměstnavatel právo? Platil jsem si pojištění řidiče (asi 1700 Kč ročně) -to se na to nevztahuje?


Máte-li někdo zkušenosti, prosím ozvěte se. -Zítra ráno jdu do oné firmy a bude se to řešit, proto uvítám jakékoli nápady a názory.

Děkuji
farraday
 
Příspěvky: 15
Registrován: 30 Bře 2008 08:17
Bydliště: Plzeň

Re: Praxe ze života, vaše zážitky z cest, atp.

Odeslatod JIP » 15 Zář 2008 23:30

Podle popisu nevidím tvůj podíl viny. Pokud posílají často kamion na takové místa, tak to mají asi často, nebo mají štěstí. Těžko takto někoho soudit. I oni mají možná jen jiný pohled a věc a možná by bylo dobré si to s nimi vyjasnit. Ovšem stane se a normální člověk škodu schválně nedělá a obzvášť gumu v ČR, kde to mimo dost nepříjemného zdržení znamená i špinavý trénink s těžkými gumami.

Co se týče jakékoliv škody: Právo na žádné Tvé peníze nemají dokud neuznáš svou chybu a nepodepíšeš jim, že se konkrétní škodou souhlasíš. V tom případě by se Ti na to nejspíše vztahovala pojistka na škodu způsobenou zaměstnavateli, kterou možná máš, takže by jsi nic platit nemusel, protože by to platila pojišťovna. Ale jestli to není vysloveně Tvá blbost, tak to tak neřeš. Zbytečná ostuda u pojišťováků.

Dále z mého "historického" pohledu (nevím o žádných platných změnách) to je stále takto:
I kdyby jsi pojištěný nebyl, tak Ti nemůže nic vzít z platu bez Tvého souhlasu, pokud k tomu nemá pravomocné rozhodnutí soudu. Takže by se na Tebe museli podat žalobu s nejistým výsledkem a i kdyby vyhráli, tak by soud mohl uznat, myslím max. asi dvojnásobek, Tvého průměrného platu.

Na plat jako takový Ti sáhnout prostě nesmí. To si ani, podle mého, nikdo nedovolí, protože by to stačilo nahlásit úřadům a měli by VELKÉ problémy. Plat, co máš na smlouvě, nebo na výplatní pásce je naštěstí prakticky nedotknutelný.
Bohužel se za plat u nás v tomto povolání hojně udávají třeba i diety a různé pofidérní odměny a dokonce "peníze bokem".
Pokud Ti sebere kdykoliv podle svého uvážení sebere jakoukoliv z těchto, tak je to v případě diet nadlouho a "nasložito", protože diety se u nás dlouhodobě příliš do detailu neřeší. Ty pofidérní a jiné peníze nemusíš dostat nikdy, tak je blbé být u nás na takové nedořešené dohodě zbytečně dlouho (déle než týden).
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Praxe ze života, vaše zážitky z cest, atp.

Odeslatod mikki » 22 Říj 2008 19:01

taky si myslím že by neměl jen tak to kolo stáhnout z výplatnice ale taky už vím někteří dopravci jsou hovada a berou tě jako stroj nejradši by abys jezdil 25 hodin denně a zadarmo ale možná se sním domluv na tu pojistku to mají rádi nechá si určitě nato vyměnit celou nápravu jo a taky se neboj a napiš nám sem tu firmičku at víme kam v žádném případě nechodit makat držím palce jo jipe super stránky chodím sem už dlouho mikki
mikki
 


Zpět na Pokec a klábosení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron