Prosím poraďte, díky

Základní náležitosti a témata, které nejsou probírány jinde.
Otázky a témata k diskusi před prvním vyjetím s kamionem.
Pravidla fóra
Pokud jste zde noví a hledáte základní informace, tak Vám nejprve doporučuji navštívit stránku: http://www.truck-way.cz/become-truck-driver.html

Prosím poraďte, díky

Odeslatod Lucien » 30 Čer 2009 15:44

Ahoj lidi,
Chci si (jednak pro zajímavost a jedna pro tu možnost, že bych se tím na výšce mohl přividělávat) udělat řidičák na C + E. Na konci května sem odmaturoval. Už se mi vyřizuje Cčko, ale nevim, jak to teď vlastně je. Od začátku září bude stát profesák docela dost. Ale instruktor v autoškole mi řek, že když ho budu mít vystavený na C (před tím proradným zařím), potom si v klidu dodělám E a jen se mi tam připíše a nebudu muset procházet tím školením za nehorázný prachy, ale tady na fóru jsem zjistil, že to tak není že kdy do září nestihnu Ečko, tak na něj profesák mít nebudu. Jak to tedy je?? To, že profesák se vystavuje jen jednou a pokud už ho budu mít před zářím nebudu muset dělat na Ečko ty atesty za ty prachy mi potvrdil i ješět jeden kámoš z autoškoly nezávisle. Sem z toho blázen

Dál mě zajímá, co všechno potřebuji pro řízení. a) řidičák b) profesák c) psychotesty a ještě něco další snad? MImochodem kolik stojí psychotesty, a kde se dají udělat?

A z čeho všeho se skládá zkouška? klasika jako u Bčka nebo tam je něco ještě navíc? Na netu jsem se dočetl něco o Zkoušce profesní způsobilosti, co to sakryš je, o tom mi nikdo nic neříkal.

V případě, že v tom jsou ještě další zapeklitosti, prosím napište mi to sem, čas se krátí a přijde mi, že v tom je děsněj chaos a nevím, kde bych sehnal všechny informace o této problematice na jednom místě.

Děkuji moc za radu, snad už to konečně pochopím, Lucien
Lucien
 

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod mcz » 30 Čer 2009 21:00

Lucien napsal:A z čeho všeho se skládá zkouška? klasika jako u Bčka nebo tam je něco ještě navíc?


zde na foru je odkaz primo ode mne na pdfko s 45 otazkama k technice....
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod Lucien » 30 Čer 2009 22:06

No, o technickou mi ani tak nejde, tam ještě vím co a jak, i když rád si ji pročtu z jiného zdroje, než je autoškola. I tak, díky
Lucien
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 Čer 2009 20:05

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod mcz » 30 Čer 2009 22:08

Lucien napsal:No, o technickou mi ani tak nejde, tam ještě vím co a jak, i když rád si ji pročtu z jiného zdroje, než je autoškola. I tak, díky


a oco presne ti jde ?
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod Lucien » 30 Čer 2009 22:12

No, to co, sem napsal v tom, článku. Jak to skutečně je s tím přezkoušením od září, co všechno potřebuji mít na to abych mohl řídit a ZPZ se dělá kde?
Lucien
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 Čer 2009 20:05

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod Lucien » 30 Čer 2009 22:14

mcz napsal:A z čeho všeho se skládá zkouška? klasika jako u Bčka nebo tam je něco ještě navíc?


zde na foru je odkaz primo ode mne na pdfko s 45 otazkama k technice....[/quote]


Mimochodem, kde prosím přesně je ten odkaz, nemůžu ho najít, díky.
Lucien
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 Čer 2009 20:05

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod Lucien » 30 Čer 2009 22:16

Asi mě budete muset zabít. Ještě mě napadla jedna otázečka. Kolik hodin jízd je potřeba na C a kolik na E?
Lucien
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 Čer 2009 20:05

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod mcz » 30 Čer 2009 22:21

Lucien napsal:Asi mě budete muset zabít. Ještě mě napadla jedna otázečka. Kolik hodin jízd je potřeba na C a kolik na E?

pokud myslis autoskolu tak na C je 8x2hod a CE 4x2hod (1hod v autoskole je 45min)
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod mcz » 30 Čer 2009 22:23

Lucien napsal:Mimochodem, kde prosím přesně je ten odkaz, nemůžu ho najít, díky.


http://forum.truck-way.cz/viewtopic.php?f=6&t=75&p=751&hilit=technika#p712
Uživatelský avatar
mcz
 
Příspěvky: 104
Registrován: 31 Bře 2008 15:24

Re: Prosím poraďte, díky

Odeslatod Killboro » 30 Čer 2009 22:34

Takže co se týče profesáku tak by jsi ho měl stihnout do září celej aby jsi s tím neměl problémy. Podle mě osobně to nejde nějak dopisovat jak říkáš, ale nevím... :?
Potřebuješ Řidičák, profesák, psychotesty, eeg vyšetření, kartu do tachografu. A někoho kdo tě zaměstná v krizi :lol:
Co se týče řidičáku zkouška na počítači klasickej test na 30 min. technika 3 otázky které jsi taháš a jízda. Co se týče profesáku tak to nikdo sám neví takže na tohle ti nikdo asi neodpoví 8-)
Jak psal MCZ já dělal 18 hodin C 8 hodin E
pokud budeš něco potřebovat a budu to vědět tak napiš SZ :)
Uživatelský avatar
Killboro
 
Příspěvky: 8
Registrován: 31 Bře 2008 22:55
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Témata do začátků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron