Co s sebou???

Základní náležitosti a témata, které nejsou probírány jinde.
Otázky a témata k diskusi před prvním vyjetím s kamionem.
Pravidla fóra
Pokud jste zde noví a hledáte základní informace, tak Vám nejprve doporučuji navštívit stránku: http://www.truck-way.cz/become-truck-driver.html

Co s sebou???

Odeslatod tOOdoo » 13 Dub 2008 09:31

Zdravím,za měsíc a kousek mě čeká podobná otázka. Pátral jsem a našel jsem k tomu něco ve steré návštěvní knize.. JIPův seznam je docela fajn.
Měl bych jezdit na týden, ale sem tam se to může protáhnout na dva. Někde už jsem byl sám na týden, ale nikdy ne s kamionem. Co nejnutnějšího si vzít s sebou? Ono to bude asi trošičku jiné, než na čundr nebo dovču.. Máte nějaký svůj vyzkoušený seznam? Co všechno se hodí a co je třeba úplně zbytečné? Jak se znám, tak na pár věcí zapomenu a pár jich potáhnu úplně zbytečně a budou mi akorát zavazet..


esprit
29. 2. 2008 (02:14) X O
No a taky jsem se nikde nedočet co s sebou, když člověk jede na 2-3 týdny ven. No jde mi o to abych pak na něco nezapomněl a pak se netloukl do hlavy. Vy zkušení-é to máte už vychytaný že jo.
Já jezdil za mlada na čundry, ale tohle je něco trošku jiného.


JIP reaguje:
1. 3. 2008 (23:30)X
Tohle jsem si s sebou bral, když jsem poprvé letěl do Irska+oblečení a věci, co jsem měl na sobě. Jestli Ti to pomůže

Seznam věcí do Irska

Oblečení:
5x trička s krátkým rukávem
2x trička s dlouhým rukávem
9x spodní prádlo
9x ponožky
1x plavky
2x kraťasy (krátké a dlouhé)
1x pantofle do sprchy
1x náhradní tenisky
1x náhradní maskáče
1x rifle
1x šátek

Hygiena:
1x ručník
1x katráček a pasta na zuby
1x deodorant
1x holící strojek+gel
1x gel na vlasy
1x nůžky na nehty
1x pinzeta
18x kolíčky na prádlo

Technické:
1x notebook + příslušenství
1x foťák + nabíječka
1x malinký stativ na foťák
1x měnič 24V >> 12V
1x měnič 12V >> 230V
2x nabíječka na Nokiu (na 12V a 230V)
1x iPod IV.gen + iTrip
1x nabíječka na iPod (na 12V)
2x visací zámek (na návěs)
1x vychytávkové víceúčelové kleště
1x vystřelovací nůž
2x rotunda
2x izolační páska
1x souhrn redukcí pro zahraniční zásuvky
1x blok na psaní a psací potřeby
1x hrnec,
1x varná konvice na 24V

Další nutné:
doklady + peníze
spacák + prostěradlo
soubor léků
slovník EN-CZ, CZ-EN
mapy (IRL,GB,EU,London,Cork)
základy němčiny
kolečka do analogového tachografu


Esprit reaguje:
2. 3. 2008 (15:03)X
to vis, ze pomohlo. Jinak kde kanmionaci, kdyz jsou 14 dni v kamionu, si umyvaji nohy atd.? Na benzine? Si to nejak tezko predstavuju.


Esprit reaguje:
2. 3. 2008 (15:06)X
Co je to rotunda?


JIP reaguje:
2. 3. 2008 (21:25)X
Existují takové vlhčené kapesníky, ale já raději pokud možno každý den vždycky našel firmu nebo benzinku, kde je sprcha.
Rotunda je speciální izolační gumová páska, kterou používají telekomunikační mechanici na vodotěsné zaizolování spojů zemních telekomunikačních kabelů. Je to supr věc. Sama o sobě nelepí, ale neuvěřitelně se natahuje a spojí se jedině sama se sebou. Tento spoj je pak vodo i vzduchotěsný a odolá všemu jako klasické gumové těsnění, ale mnohem univerzálnější. Jednou jsem s tím v Německu utěsnil prasklou žlutou vzduchovou hadici, abych dojel a návěs mi i brzdil. Když s ní člověk umí, tak je pro většinu účelů je mnohem lepší, než obyčejná i elektrikářská izolepa. Nedám na ni dopustit.


JIP reaguje:
2. 3. 2008 (21:28)X
btw: na seznam patří ještě velká polévková lžíce. Sehnat ji na cestě je prakticky nemožné.


Michal reaguje:
3. 3. 2008 (07:56)X
jj Jipe to mas pravdu ta paska je bozi vec a jeste byvh ti doporucil abys mnel na kamionu co nejvetsi kanistr s vodou ta se vzdycky hodi


JIP reaguje:
9. 3. 2008 (16:52)X
Jj. H2O, neboli vodu vřele doporučuji
Dá se pít, lít do chladiče i ostřikovače a dá se s ní i mýt
http://cs.wikipedia.org/wiki/Voda
Dá se koupit téměř všude v lahvích i kanystrech a leckde mají její rozvod přímo v domech
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Co s sebou???

Odeslatod Red Dwarf » 13 Dub 2008 18:45

Seznam je fajn..ale já bych místo varné konvice volil vařič... Dá se s ním uvařit jak kafe tak i přihřát jídlo.
A jestli jedeš ven tak i České pivo ;)
Red Dwarf
 
Příspěvky: 18
Registrován: 04 Dub 2008 16:43
Bydliště: Evropa

Re: Co s sebou???

Odeslatod tOOdoo » 15 Dub 2008 17:19

Jakej vařič používáte? Elektrickej nebo na plyn?
Uživatelský avatar
tOOdoo
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 Bře 2008 07:30
Bydliště: brněnsko

Re: Co s sebou???

Odeslatod JIP » 19 Dub 2008 11:45

Konvice na 24V na kafe, čaj nebo rychlou polívku je teoreticky využitelná všude. Plynová bomba s vařičem je klasika pro Ty, co jezdí alespoň jednou měsíčně do ČR nebo pobývají v zemím se stejnými plynovými bombami (ten můj seznam byl do Irska).
Viděl jsem i univerzální vařič na technický benzín (za 10OEUR), ale nevím jestli pak to jídlo nevoní po benzínu...
Btw: U té mé reakce z 9. 3. 2008 chybí smajly (byl to pokus o vtip) :P
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Co s sebou???

Odeslatod Návštěvník » 24 Dub 2008 11:35

A Jaka jidla sebou ven? Konzervy, konzervy, konzervy?
Návštěvník
 

Co s sebou?

Odeslatod JIP » 24 Dub 2008 17:56

Jídlo dle chuti! A samozřejmě dle schopností připravit si ho svépomocí v kabině. S pomocí vařiče a základního kuchyňského náčiní se i na cestách dá jíst vydatně a zdravě ...stejně jako kdekoliv jinde. Rychlo-jídla se sáčků a konzerv jsou podle mne nouzovka a není dobré z nich žít pořád.

Vzhledem k faktu, že ceny potravin v obchodech v ČR jsou stejné (a většinou už spíš vyšší) než mimo hranice se velká zásoba jídla z domova po EU vozit nevyplatí.
(Mimo pár výjimek, které nejdou sehnat všude (třeba piškoty) :) Někdy je dobré vozit i nějaký český alkohol pro osobní potřebu na volné víkendy (nebo před spaním) - pivo, víno, slivovice... :P

V případě, že se k autu dostáváš pouze s nejnutnějším vybavením v krosně, tak můžeš jídlo nakoupit u prvního obchodu, kde se dá chvíli bezpečně stát bez hrozby pokuty a bez ohrožování kolemjedoucích zatarasením silnice.
Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56

Re: Co s sebou???

Odeslatod Návštěvník » 27 Dub 2008 20:29

Rekni nam nejaky tvoje recepty? Kure na paprice? :)
Návštěvník
 

Re: Co s sebou???

Odeslatod JIP » 28 Dub 2008 13:13

Uživatelský avatar
JIP
Administrátor
 
Příspěvky: 72
Registrován: 28 Bře 2008 22:56


Zpět na Témata do začátků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron